Bardzo dobrze za granicą radzą sobie młode konie. Na zawodach w Vejer de la Frontera Natalia Czernik zajęła drugie miejsce w finale dla koni 5-letnich. Konkurs dla 6-latków w Valencii wygrał Adam Grzegorzewski. Oprócz tego zawodnik odnotował bezbłędny przejazd w konkursie LR.

CES Valencia Spring Tour CSI3*/1*/YH (ESP)

Trzeci tydzień startów w Valencii Adam Grzegorzewski rozpoczął od zwycięstwa w konkursie dla koni 6-letniach na klaczy rasy KWPN KALITA O. W konkursie 130 cm bezbłędnie jeździł na belgijskim wałachu JACUZZY. Dobry czas drugiej fazy pozwolił parze na zajęcia czwartej pozycji. Dosiadając hanowerskiej klaczy STAKATA miał jeden błąd w drugiej fazie konkursu 140 cm. W najtrudniejszym konkursie dnia – 145 cm LR, Adam Grzegorzewski dosiadał klaczy rasy KWPN HAPPYLINA. Para odnotowała bezbłędny przejazd, a uzyskany czas pozwolił im na zajęcie 7 miejsca. Na zawody w Valencii wrócili również Laura i Mikołaj Barańscy. W konkursie dla koni 7-letnich Mikołaj Barański wystartował na wałachu rasy KWPN JUGGLE BARAKA. Para zjechała z parkuru z jednym błędem. Na ogierze rasy KWPN FREIHERR zawodnik bezbłędnie jeździł w konkursie 130 cm. Na poziomie 140 dosiadał belgijskiego wałacha KAZAN VAN DE PITSEMBURG. Tu para miała jeden błąd w drugiej fazie konkursu. Laura Barańska wystartowała tylko w konkursie 140 cm na hanowerskim wałachu CHUCK NORRIS. Para niestety została wyeliminowana w konkursu.

Wyniki TUTAJ

Sunshine Tour CSI4*/1*/YH, Vejer de la Frontera (ESP)

Natalia Czernik dobre przejazdy w konkursach dla młodych koni zwieńczyła drugim miejscem w finale dla 5-latków, gdzie dosiadała ogiera rasy Zangersheide FISTON DE BO Z. Finałowy konkurs dla koni 6-letnich zawodniczka ukończyła z jednym błędem dosiadając wałacha rasy Zangersheide VARIO DE BO Z. W konkursie 135 cm CSI4* Natalia Czernik bezbłędnie jeździła na wałachu DUKE G (21 miejsce). Na wałachu rasy KWPN FONTAINE BLUE CKV miała jeden punkt karny za przekroczenie normy czasu w konkursie 140 cm CSI4*.