W Samorin mogliśmy dzisiaj oglądać bezbłędne przejazdy Jakuba Krzyżosiaka i Amelii Miałszygrosz. W PN dzieci w Hagen najlepiej pojechał Adam Goszczyński.

CSIO Youth Future Champions, Hagen a.T.W. (GER)

Sobota była dniem, w którym rozegrany został m.in. konkurs Pucharu Narodów w kategorii dzieci. Bardzo dobrze pojechał w nim Adam Goszczyński, który swój przejazd na wałachu Charlton ukończył bez punktów karnych. Aleksandra Brzozowska na wałachu Make My Day Picobello Z zjechała z parkuru z wynikiem 8 pkt. Ponieważ swoich przejazdów nie ukończyły Wiktoria Kaźmierska na ogierze Kola (dwie odmowy) jak i Zuzanna Przybylska na klaczy Conny (upadek) przejazdów, zespół Polski został wyeliminowany.

Adam Goszczyński i Charlton

Do Hagen pojechały dwie zawodniczki startujące w kategorii kuców i obie wystartowały dzisiaj w indywidualnym konkursie Pucharu Narodów. Miejsce siódme zajęła w nim Wiktoria Cwalina na ogierze Lexus, która zjechała z parkuru z wynikiem 4 pkt. Natomiast Jagoda Kierznowska na klaczy Benja Luna uplasowała się na 15 miejscu.

Ostatnim konkursem tych zawodów w kategorii juniorów było Grand Prix. Najwyżej sklasyfikowaną polską zawodniczką była Natalia Sydow, która na wałachu First One zjechała z parkuru z wynikiem 8 pkt.

W ramach zawodów CDIJ rozegrano dzisiaj konkurs Freestyle. W przejeździe Natalii Platy na wałachu Dolcetto najwyżej oceniony został kłus wyciągnięty oraz muzyka i jej interpretacja – za te elementy polska zawodniczka otrzymała m.in. oceny po 8 pkt. Wynik końcowy 71,109% pozwolił na zajęcie 9 miejsca w klasyfikacji końcowej konkursu. Na miejscu 13 uplasowała się Julia Jokiel dosiadająca wałacha J’Adore, której przejazd oceniono na 68,808%.

CSI2*-W Samorin Danube Champions (SVK)

Do rozgrywki konkursu dla koni 5-letnich zakwalifikował się Jakub Krzyżosiak dosiadający wałacha Erebus. Po kolejnym bezbłędnym przejeździe para ta uplasowała się na bardzo dobrym 5 miejscu. W konkursie dla koni w wieku 6 i 7 lat Jakub Krzyżosiak na wałachu Corneto Plus-S miał jeden błąd.

W dwufazowym konkursie o wysokości 125 cm bezbłędny przejazd zanotowała Amelia Miałszygrosz na wałachu Hagadir de l’Epinette i para ta uplasowała się na 13 miejscu.