Doskonałym wynikiem starty w Danii zakończył Adam Grzegorzewski, który w dzisiejszym Grand Prix zajął wysokie 4 miejsce. Grand Prix CSI1* (140 cm) wygrał Dawid Kubiak i Szuler.

Konkurs Grand Prix CSIO3* (155 cm) rozpoczął się dość wcześnie bo już o godzinie 11:00. Trudny technicznie parkur bezbłędnie pokonało tylko 5 z 48 startujących w nim par. Świetnie w przejeździe podstawowym pojechał Adam Grzegorzewski na niezbyt dużej, ale ogromnie walecznej klaczy Stakata. Ta para już w poprzednich dniach dwukrotnie zajęła 3 miejsce, a dzisiaj potwierdziła doskonałą formę kwalifikując się do rozgrywki. Błędy na pierwszej oraz na ostatniej przeszkodzie oznaczały 8 pkt. co pozwoliło na zajęcie bardzo dobrego 4 miejsca w klasyfikacji końcowej konkursu Grand Prix w Aalborg. W konkursie zwyciężył Rolf-Göran Bengtsson/SWE na ogierze Zuccero.

Adam Grzegorzewski na klaczy Stakata

Na liście startowej były jeszcze 3 polskie pary – Andrzej Opłatek na wałachu Diaroubet, Dawid Kubiak na wałachu Flash Blue B i Tomasz Miśkiewicz na klaczy Stakkato Lazar. Wszyscy trzej zawodnicy zdecydowali się na rezygnację z dokończenia przejazdu z powodu błędów.
W rozegranym rano konkursie o wysokości 140 cm bardzo dobre 4 miejsce zajął Marek Wacławik na wałachu Kathmandau. Para ta ukończyła swój przejazd bez błędów w czasie 62,32 s.

Zwycięstwem Dawida Kubiaka zakończył się ostatni konkurs rozegrany podczas zawodów w Aalborg – Grand Prix CSI1* (140 cm). Do rozgrywki tego konkursu zakwalifikowało się ostatecznie 8 z 36 znajdujących się na liście startowej par. Dawid Kubiak na ogierze Szuler pokonał ją bezbłędnie w bardzo dobrym czasie 39,54 s i był to najlepszy wynik dający reprezentantowi zwycięstwo. W konkursie wystartował Tomasz Miśkiewicz na 7-letniej klaczy  Vhs Caira,  ale po skoczeniu kilku przeszkód bez błędów zawodnik zrezygnował z dokończenia przejazdu.

Retransmisja konkursu Pucharu Narodów oraz Grand Prix z polskim komentarzem są dostępna na platformie ClipMyHorse.TV