Podczas Walnego Zgromadzenia Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej przyznano prawo do organizacji Mistrzostw Świata w sześciu dyscyplinach Niemieckiej Federacji Jeździeckiej oraz stowarzyszeniu Aachen-Laurensberger Rennvereins (ALRV).

 

 

ALRV znane jest z organizacji zawodów CHIO w Aachen, które są największych jeździeckim wydarzeniem każdego roku. W roku 2006 w Aachen odbyły się Światowe Igrzyska Jeździeckie (WEG), które były ogromnym sukcesem zarówno pod względem sportowym jak i medialnym, a na żywo oglądało je ponad 570 000 widzów. Dokładnie 20 lat później w Aachen znowu toczyć będzie się walka o medale Mistrzostw Świata, tym razem w sześciu dyscyplinach: skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, para-ujeżdżeniu, WKKW, powożeniu i w woltyżerce. 

Dzięki naszemu doświadczeniu, wspaniałemu zespołowi oraz niesamowitej atmosferze jesteśmy w stanie zapewnić idealne warunki do rozegrania tak ważnego wydarzenia jak FEI World Championships Aachen 2026. Czeka nas teraz ogrom pracy, którą nasz zmotywowany team będzie wykonywać z pełnym zaangażowaniem i pasją. – powiedziała Birgit Rosenberg, dyrektor sportowy CHIO Aachen.

Mistrzostwa Świata w Aachen odbędą się w terminie 11-23 sierpnia 2026 roku. Już jest możliwość zakupu biletów na to wyjątkowe wydarzenie.

 

Więcej informacji: TUTAJ