Komitet Organizacyjny CSI4* Sweden International Horse Show poinformował wczoraj, że jednak rezygnuje z przeprowadzenia swojej imprezy w terminie od 18 do 21 lutego 2021 roku. Nowy termin rozegrania tej cieszącej się dużą popularnością imprezy jeździeckiej został ustalony na 25-28 listopada 2021 roku.

 

Sweden International Horse Show rozgrywane było od 1993 roku na przełomie listopada i grudnia. Przez pierwsze 10 lat impreza rozgrywana była pod nazwą Stockholm International Horse Show w sztokholmskiej hali widowiskowej Globe Arena. Od jesieni 2014 roku, po zmianie nazwy na Sweden International Horse Show przeniesiono ją do największej w Skandynawii, nowoczesnej hali Friends Arena, mogącej pomieścić na trybunach nawet 50 000 widzów!

 

W początkach czerwca 2020 roku Komitet Organizacyjny Sweden International Horse Show poinformował, że na skutek światowej pandemii koronawirusa SARS 2 covid-19 tegoroczna edycja Sweden International Horse Show zostaje przeniesiona na przyszłoroczny termin 18-21 lutego 2021 roku. I choć nowy termin nie bardzo pasował z tradycyjnym duchem Bożego Narodzenia, to lutowa edycja miała według organizatorów zaoferować publiczności inne atrakcje, wyróżniające Sweden International Horse Show pośród innych zawodów jeździeckich.

Niestety nie będziemy mieli okazji by przekonać się o prawdziwości tych obietnic.

Jak poinformowały wczoraj szwedzkie media branżowe, Komitet Organizacyjny Sweden International Horse Show przekazał informacje o odwołano lutowej edycji czterogwiazdkowych zawodów.

 

Nasza publiczność oczekuje sportu i pokazu na absolutnie najwyższym poziomie, oraz fantastycznej atmosfery. Ze względu na trwającą pandemię i związane z nią ograniczenia, nie możemy tego zagwarantować w czasie nadchodzącej zimy. Jest to trudna decyzja do podjęcia, ale jesteśmy przekonani, że kiedy wystawiamy SIHS (Sweden International Horse Show), musimy sprostać wysokim oczekiwaniom naszej publiczności - powiedział Christin Ericsson, dyrektor SIHS  w swoim wczorajszym oświadczeniu. Sweden International Horse Show powróci w dniach 25-28 listopada 2021 roku.

 

Jak zapewnił Christin Ericsson, cały zespół SIHS czynił intensywne starania by znaleźć alternatywne scenariusze dla lutowej edycji imprezy, tak by nie tracąc nic z jej wcześniejszej, atrakcyjnej formy, dopasować ją do sytuacji związanej z pandemią. Po odwołaniu lutowego terminu, cały zespół będzie rozwijał te rozwiązania jeszcze bardziej i z przyjemnością zaprosi publiczność na fantastyczne wydarzenie w terminie od 25 do 28 listopada 2021 roku.

 

Trzeba przyznać, że decyzja Komitetu Organizacyjnego Sweden International Horse Show nie napawa specjalnym optymizmem na początku tegorocznego, halowego sezonu startów.

 

Na zdjęciu Peder Fredricson and H&M All In, Sweden International Horse Show 2019. Photo credit: Roland Thunholm