Zakończyła się kolejna, tym razem absolutnie rekordowa, aukcja źrebiąt Zangersheide. Najwyższą cenę osiągnęła klaczka po CHACCO BLUE, której matką jest klacz startująca niegdyś na poziomie 160cm. Kupujący wylicytowali źrebię za 80 000€. Sprzedano w sumie 36 źrebiąt, a 5 z nich trafiło do polskich kupujących.

 

W sobotni wieczór, 19 września 2020 roku, przeprowadzono, jak się okazało, rekordową aukcję źrebiąt. Organizatorem była stadnina koni Zangersheide. Aukcja przeprowadzona była online, a kupujący mieli możliwość oglądania źrebiąt live podczas transmisji przeprowadzonej z Peelbergen, gdzie prezentowano konie.  Na aukcji wystawionych było w sumie 36 źrebiąt z najlepszymi światowymi rodowodami. Do kupienia był m.in. pełen brat klaczy DARRY LOU (Tangelo VD Zuuthoeve x Nabab de Reve) czy potomkowie takich sław jak CASALL, TALOUBET Z czy CHACCO BLUE. Aukcja osiągnęła rekordową średnią cenę która wyniosła aż 34 333€.

 

Najdroższym sprzedanym źrebięciem była klaczka CHACANA HERO Z (Chacco Blue x Darco). Matką źrebięcia jest klacz PANAMA DU SEIGNEUR, która w swojej karierze sportowej regularnie startowała w konkursach 160cm. Pierwsza szóstka najdroższych źrebiąt aukcji prezentuje się następująco:

  • Chacana Hero Z (Chacco Blue x Darco): € 80,000
  • Chelsea DV Z (Chacco Blue x Emerald van’t Ruytershof: € 68,000
  • Thor Z (Tangelo VD Zuuthoeve x Nabab de Reve): € 64,000`
  • Come on de Regor Z (Cumano x Cento): € 60,000
  • Element OZ (Emarald x Kannan): € 56,000
  • Cash du Forezan Z (Casall x Diamant de Semilly): € 54,000

 

Pięć źrebiąt zakupionych z aukcji trafiło do polskich kupujących, w tym wymieniony powyżej ELEMENT OZ (Emerald x Kannan). Ogierek jest synem klaczy ROSANA DU PARK, na której w konkursach do 160cm startował Eric Lameze.

 

Wyniki aukcji: TUTAJ