Międzynarodowe zawody Cracovia Szary Equestrian Show w Michałowicach właśnie dobiegły końca. Były to dwa tygodnie pełne emocji i zwrotów akcji. Dziś mieliśmy okazję oglądać zmagania zawodników w konkursach finałowych.

Pierwsze startowały konie 6 i 7-letnie na wysokości przeszkód dochodzącej do 135 cm (CSIYH1*). Udział wzięło ponad 25 par, z czego 16 jechało drugą fazę konkursu. Trzech Polaków stanęło na podium, tym samym z samego rana w KJK Szary usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Na miejscu pierwszym uplasował się z czasem 26,44 s. Krzysztof Ludwiczak na wałachu pochodzenia niemieckiego Diaroubet. Drugie i trzecie miejsce należało do Radosława Zalewskiego (Here I Am) i (Quelle Dame Z). Gratulujemy.

Do finału Brązowej Rundy (125 cm) zgłoszonych zostało 45 koni. Zawodnicy do pokonania mieli 11 przeszkód w czasie nie przekraczającym 69s. Pierwsza była reprezentantka Ukrainy Karyna Sarkysian (Lvin PKZ), Michał Ziębicki na siedmioletnim wałachu Whoopy Boy zajął miejsce drugie. Adrianna Ostrowska na Andorze uplasowała się na trzecim miejscu.

Grand Prix – finał Rundy Diamentowej (145 cm) składał się z przejazdów podstawowych i rozgrywki, którą jechali zawodnicy bez punktów karnych w pierwszym parkurze. Kolejny raz bezapelacyjnie wygrał Kamil Grzelczyk na wspaniałym Wibaro, pokonując reprezentanta Kirgistanu Andrei Shalohin (Corina) o sześć sekund. Trzeci był Krzysztof Okła dosiadający wałacha Chacitol również z bezbłędnym przejazdem. Tak więc na zakończenie zmagań w Michałowicach ponownie dziś mogliśmy usłyszeć hymn Polski.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za takie widowisko.