Gdy ponad tydzień temu Paul Cleary wyruszył ze swoim synem Jamesem i innymi jeźdźcami na cotygodniowy wyjazd w teren, nie przypuszczał co spotka ich w kolejnych dniach.

 

W Irlandii bardzo popularne są wyjazdy w teren (często z towarzyszącymi psami), tzw. „hunts”, podczas których pokonuje się przeszkody terenowe. Paul Cleary i jego 8-letni syn, James, biorą w nich udział właściwie co tydzień. James jeździ konno od 3 roku życia i codziennie po szkole zajmuje się swoimi trzema kucami. Jednym z nich jest 3-letni Little Paddy Brown, na którym James zaczął jeździć zaraz po zajeżdżeniu. I to właśnie na nim kilka dni temu pojechał z tatą w teren, podczas którego zrobiono zdjęcie, które zrobiło ogromne wrażenie na jednym z najbardziej znanych irlandzkich zawodników, Cianie O’Connorze.
W pewnym momencie przed jeźdźcami pojawiło się obrośnięte krzakami powalone drzewo.

 

 

James jechał zaraz za mną. Ja skoczyłem pierwszy i gdy zobaczyłem, że miejsce lądowania jest dużo niżej, obróciłem się mając nadzieję, że James nie skoczy. Ale już było za późno, on już był nad przeszkodą. Jego kuc skoczył tak wysoko, że wydawało mi się, że ten skok trwa wieki. Byłem zszokowany, że James zdecydował się na ten skok. Oprócz nas tylko jedna osoba pokonała tę przeszkodę. James ma w sobie niesamowitą odwagę i naturalny talent. – powiedział Paul Cleary.

 


Zdjęcie skaczącego Jamesa, które zrobiła jego kuzynka Nicola Collins, pojawiło się w gazecie „The Irish Field”. Tam zobaczył je Cian O’Connor, który zamieścił je na swojej stronie na Facebook’u.

 

Niesamowite zdjęcie Jamesa Cleary, które pokazuje ogromną odwagę, świetny dosiad i równowagę nad ogromnym żywopłotem. Takie jeździectwo jest jednym z kluczowych powodów, że tylu znakomitych jeźdźców pochodzi z Irlandii. Cian O’Connor napisał także, że gdyby James chciał kiedyś skorzystać ze stypendium szkoleniowego w jego stajni, to czeka na niego miejsce.

 

James jest jeszcze dzieckiem i chyba nie do końca rozumie jeszcze co się wydarzyło. On kocha jeździć konno i ma ogromny talent. Kocha skoki przez przeszkody i startuje już w zawodach. To szkolenie by było dla niego ogromną szansą, spełnieniem jego marzeń. Kontaktowaliśmy się już z Cianem O’Connorem i wygląda na to, że spotkamy się latem. – powiedział Paul Cleary.

 

Jak niesamowicie utalentowanym chłopcem jest James, można przekonać się oglądając poniższy film, jaki został umieszczony na profilu jego taty.

 

 

Źródło: https://www.dailymail.co.uk
Zdjęcie: Nicola Collins