Zapraszamy na transmisję LIVE z międzynarodowych zawodów w powożeniu, rozgrywanych w Bogusławicach. W zawodach zobaczymy 64 zaprzęgi jednokonne oraz parokonne. 

 

Program transmisji:

Sobota 08.05.2021

Niedziela 09.05.2021

  • 10.00 - Próba zręczności powożenia

 

Pierwszego dnia zawodów, zobaczymy zaprzęgi jedno i parokonne w konkursie ujeżdżenia. Młode konie w wieku 5, 6 i 7 lat uczestniczące w zawodach w Bogusławicach, rozegrają w piątek oprócz konkursu ujeżdżenia również próbę zręczności powożenia.

Sobota 8 maja przeznaczona jest na próbę maratonu dla wszystkich kategorii (transmisja na żywo).

W niedzielę uczestnicy zawodów będą musieli wykazać się zręcznością powożenia podczas pokonywania trasy specjalnego dla powożących parkuru.

We wszystkich kategoriach wystartują w ten weekend w Bogusławicach 64 zaprzęgi. Cztery z nich przyjechały z Węgier, dwa z Czech i jeden z Finlandii.

 

Dyrektor Zawodów, pan Jacek Ostrowski poproszony przez nas o kilka słów na temat zawodów powiedział:

 

Po krótkim odpoczynku, po niedawno zakończonych międzynarodowych zawodach w skokach przez przeszkody ruszamy dalej. Tym razem zaprosiliśmy do siebie na międzynarodowe zawody powożących. Bogusławice to miejsce, które sportowe zaprzęgi ma poszyte głęboko w swoją historię. Ale wróćmy do teraźniejszości. Ciszę się, że do Bogusławic przyjechało tak dużo zaprzęgów. Warto chyba też pochwalić się, że mamy na tych zawodach doborową stawkę uznanych sędziów. Sędzia Główny przyjechał do nas z dalekiej Hiszpanii. W składzie komisji sędziowskiej jest jeszcze jeden jego rodak oraz dwóch doświadczonych, polskich sędziów międzynarodowych. Sędzia Delegat FEI przyjechał z Czech, a Delegat Techniczny z Węgier. Na niezwykle widowiskową próbę maratonu, jaki będzie rozegrany w sobotę, przygotowaliśmy zupełnie nowe, myślę, że ciekawe przeszkody terenowe. Zgodnie z panującą w tej konkurencji tendencją, nowe przeszkody będą bardziej techniczne niż zachęcające do szybkiej jazdy. Niestety, z powodu obowiązujących nas wszystkich obostrzeń związanych z walką z koronawirusem nie możemy zaprosić do Bogusławic widzów. To wielka szkoda, bo powożenie jest sportem niezwykle widowiskowym i zawsze dobrze odbieranym przez publiczność. Zapraszam jednak kibiców do śledzenia w internetowej relacji rywalizacji z trasy maratonu w sobotę i próby zręczności powożenia w niedzielę. Relację zrealizuje ekipa Świata Koni.

 

Jednym z uczestników zawodów w Bogusławicach jest utytułowany złotymi medalami z Mistrzostw Polski oraz Świata, Bartłomiej Kwiatek, który zaraz po przybyciu na miejsce powiedział nam:

 

Przyznam, że do Bogusławic przejeżdżam zawsze z wielkim sentymentem. To miejsce znane jest wszystkim ze swojej przyjaznej dla zawodników atmosfery. Bardzo się cieszę, że możemy tutaj startować i to podczas międzynarodowych zawodów. W dobie pandemii, kiedy tak trudno o sponsorów i wypełnienie tych wszystkich warunków i obostrzeń, fakt, że organizatorzy pokonali wszystkie trudności i podjęli się trudu organizacji tych zawodów zasługuje na wielkie uznanie. Korzystając więc z okazji, chciałbym już na wstępie bardzo serdecznie im podziękować.

 

Jak udało nam się ustalić, nowe przeszkody zbudowane w Bogusławicach specjalnie na te zawody nie mają jeszcze swoich nazw.

Może więc widzowie internetowej relacji z próby maratonu wymyślą nowym przeszkodom nazwy?

Co o tym myślicie?