Za nami pierwszy konkurs Longines Ranking podczas sopockiej Cavaliady. Zwycięzcą w tej rywalizacji został Kamil Grzelczyk. Swój pierwszy konkurs w piątek mieli także zawodnicy ujeżdżenia. Wygrała Sandra Sysojeva. 

 

 

W piątek w Ergo Arenie rozegrano pierwszy z konkursów zaliczanych do Longines Ranking. W Big Tour CSI2* 145 cm startowało 50 par. Do rozgrywki awansowało.6 z nich, w tym aż 4 pary reprezentujące Polskę. Najskuteczniejszy w decydującej rozgrywce okazał się Kamil Grzelczyk startujący na wałachu rasy SP WIBARO. Czas jaki pozwolił im na zwycięstwo to 37,83 s. Dokładnie 1 sekundę wolniejsze był kolejne dwie polskie pary. Taki sam czas rozgrywki uzyskali Tomasz Miśkiewicz na oldenburskiej VELVET LAZAR oraz Michał Kaźmierczak startujący na wałachu WHOOPY BOY. Zawodnicy, z czasem 38,83 s. zajęli ex aequo drugie miejsce. Trzeci czas, z bezbłędnym przejazdem w rozgrywce, uzyskała Daria Kobiernik, która w tym konkursie dosiadała wyhodowanego w Polsce wałacha SONET (40,52 s). 

 

 

W drugim konkursie Middle Tour 135 cm startowało jeszcze więcej par, bo aż 106. Ponownie konkurs podzielono na dwie klasyfikacje. Dwa pierwsze miejsca wywalczyli reprezentanci Polski. W grupie A najszybszy był Mściwoj Kiecoń startujący na oldenburskim wałachu SIR SAPPORO MK, a w grupie B zwyciężył Marek Lewicki dosiadający westfalskiego wałacha COME. Drugie miejsca zajęli Matas Petraitis na westfalskim ogierze CORNET'S CLOUD oraz Daria Kobiernik na wałachu rasy Zangersheide OGANO'S BOY Z. Oba trzecie miejsca zajęli również reprezentanci Polski. Była to Aleksandra Mudry startująca na holsztyńskim wałachu CALANTINO oraz Marek Lewicki, tym razem w starcie na ogierze rasy KWPN ITOULON B.

 

 

Piątkowe zmagania rozpoczęły się od konkursu ujeżdżenia. W programie Grand Prix, w ramach Immergas Dressage Cup zwyciężył Sandra Sysojeva z Litwy, reprezentująca w Polsce KS Centurion. Przejazd zawodniczki na wałachu JACK DANIEL’S sędziowie ocenili na 70,067 %. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni z Poznania, Anna Mierzwińska, startująca na westfalskim wałachu DEAN MARTIN. Wynik jaki uzyskała ta para to 69,300%. Na miejscu trzecim uplasowała się Aleksandra Szulc dosiadająca wielkopolskiego wałacha BREAKDANCE. Swój występ ukończyli z wynikiem 69,033%.

 

 

 

Swój drugi konkurs rano mieli również amatorzy. Dzisiaj kolejne zwycięstwo w CSIAm odniosła 15-lenia Lena Rybak-Massalska i belgijski wałach HASSAN VAN DE WITTEMOERE