Ponad 400 osób przybyło w miniony weekend do Elmshorn by świętować urodziny wyjątkowego ogiera Casall.

 

Na tej uroczystości oczywiście nie mogło zabraknąć osób, które towarzyszyły mu w jego wspaniałej karierze sportowej i hodowlanej. Do Elmshorn przyjechali: hodowca Wilfried Thomann, Dieter „Fiede“ Mehrens i Reimer Hennings, u których Casall dorastał, „menadżer” Bo Kristoffersen, jeździec Rolf-Göran Bengtsson, luzaczka Celia Rijntjes i obecna opiekunka Christine Broda. A także Norbert Boley, przewodniczący Związku Holsztyńskiego.

 

 

 

„Casall dał naszemu Związkowi i naszym hodowcom wiele szczęścia. Mieliśmy to szczęście, że mogliśmy go kupić jeszcze przed uznawaniem i że w jego siodle miejsce zajął Rolf-Göran Bengtsson, z którym Casall przeżył wspaniałą karierę.” Sukcesy Casalla sprawiły, że prowadzi on w rankingu koni holsztyńskich biorącym pod uwagę sumy wygranych.

 

 

Do największych sukcesów szwedzko-holsztyńskiego duetu należą m.in. zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Europy w Herning w 2013 roku i czwarte miejsce indywidualnie podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w 2014 roku w Caen. Para ta wystartowała w 39 zawodach serii Global Champions Tour. W 2014 roku Bengtsson i Casall zajęli 2 miejsce w klasyfikacji końcowej LGCT, rok później trzecie a sezon 2016 zakończyli zwycięstwem nie tylko w GP w Doha, ale też w całej serii. Po raz ostatni Casall wystartował w konkursie LGCT Grand Prix w Hamburgu w 2017 roku, w którym zwyciężył. W ten wspaniały sposób pożegnał się ze swoimi fanami na całym świecie.

 

 

Ale nie tylko kariera sportowa Casalla wypełniona była sukcesami. Także jako reproduktor stał się on „marką”, której pożądają hodowcy i zawodnicy. Do jego najlepszych potomków należą m.in. takie konie jak Casello, dosiadany obecnie przez Ludgera Beerbauma, Cita/Connor Swail czy H&M Chilli Willi/Nicola Philippaerts.


Żródło: Inf. Prasowa Związku Holsztyńskiego
Zdjęcia: Janne Bugtrup/Związek Holsztyński