Pierwszy dzień próby ujeżdżenia już za nami. Najlepszy rezultat dnia uzyskała Julia Krajewski/GER.

Na ten przejazd wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością – wczoraj wieczorem, kilka minut przed godziną 22:00 polskiego czasu, na czworobok w Tryon wjechał Paweł Spisak na wałachu Banderas. Polska para zaprezentowała bardzo dobry przejazd. Wynik 30,60 pkt. dał naszemu zawodnikowi 13. miejsce w stawce 42 zawodników startujących w pierwszej części konkursu.*

„Jestem zadowolony z dyspozycji Banderasa. Myślę, że był to niezły przejazd choć miałem kilka błędów, które kosztowały mnie parę punktów"  - powiedział nam Paweł Spisak. Dziś Banderas będzie miał dzień odpoczynku przed jutrzejszą próbą terenową. „Miałem już okazję przejść trasę próby terenowej. Zgodnie z przewidywaniami wydaje się być bardzo trudna i wymagająca pod względem kondycyjnym.”. Kilka dni temu do Tryon przyleciał trener Pawła Spisaka, Michael Jung, który wspiera naszą parę i z pewnością będzie miał do przekazania wiele cennych uwag przed krosem.

 


Pawel Spisak i Banderas - fot. Christophe Tanire

 

Najlepszy przejazd dnia zaprezentowała Julia Krajewski/GER na 10-letnim Chipmunk FRH. Para ta uzyskała wynik 19,90 pkt. co jest najlepszym rezultatem osiągniętym na WEG od 2002 roku i trzecim najlepszym w historii Mistrzostw Świata. „Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z mojego konia. Wszyscy wiedzą, że jesteśmy w stanie dostawać tak wysokie oceny, ale tu jest inna atmosfera niż podczas „normalnych” zawodów. Więc nigdy nie można być pewnym wyniku dopóki się nie zakończy przejazdu.”

 

 
Julia Krajewski i Chipmunk FRH - fot. Christophe Tanire

 

Na chwilę obecną miejsce drugie zajmuje Boyd Martin/USA na Tsetserleg (27,10 pkt.) a Piggy French/FRA i Quarrycrest Echo plasują się na trzeciej pozycji (27,80 pkt.).

W klasyfikacji zespołowej prowadzi zespół Niemiec (50,1 pkt.), miejsce drugie zajmuje Australia (58,4 pkt.) a trzecie Francja (59,4 pkt.).

 

 

 

Wyniki indywidualne: TUTAJ

Klasyfikacja zespołowa: TUTAJ

 

*) W wynikach na oficjalnej stronie WEG brakuje startującej jako ostatnia brytyjskiej zawodniczki Kristiny Cook z Billi the Red, a para ta zajmuje 5. miejsce z wynikiem 29,1 pkt.)

 

Zdjęcia: FEI/Christophe Tanire oraz Sportfot