Zwycięzcą rankingu na najlepszego zawodnika w konkursach Pucharu Narodów w 2018 roku został Steve Guerdat.

Szwajcarski magazyn „PferdeWoche” po raz kolejny opublikował zestawienie, w którym pod uwagę bierze się bezbłędne przejazdy w konkursach Pucharu Narodów na zawodach CSIO rangi 3*, 4* i 5*. Tak jak w roku poprzednim zwyciężył w nim Steve Guerdat/SUI, który w mijającym roku miał 10 bezbłędnych przejazdów (liczone są oba nawroty). Taki wynik uzyskał on w ośmiu konkursach PN, w których startował na 3 różnych koniach: klaczach Hannah i Bianca oraz wałachu Alamo.

Na drugim miejscu uplasował się Luca Marziani/ITA, który osiem razy zjeżdżał z parkuru z zerowym kontem. Miejsce 3 ex aequo zajęli zawodnicy mający na koncie siedem bezbłędnych przejazdów: Nicola Phillipaerts/BEL, Harrie Smolders/NED i Peder Fredricson/SWE.

W tym nieoficjalnym rankingu, którego pomysłodawcami są redaktorzy magazynu „PferdeWoche”, najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest Krzysztof Ludwiczak. Jest on sklasyfikowany w grupie zawodników, którzy mieli po dwa „zera” w Pucharze Narodów. Ale jego nazwisko znajduje się także wśród jeźdźców z jednym bezbłędnym przejazdem. Więc w jego przypadku w obliczeniach redaktorów wkradł się błąd i powinien być on sklasyfikowany z zawodnikami, którzy mieli trzy przejazdy bez błędów. Krzysztof Ludwiczak w tym roku pokonywał bezbłędnie po jednym nawrocie podczas zawodów CSIO w Drammen (Stalando 0/4), w Uggerhalne (Stalando 0/8) i w Budapeszcie (Stalando (8/0). Dwie bezbłędne rundy w PN miał natomiast Jan Bobik – w Sopocie (0/5) i w Budapeszcie (0/4). W obu tych konkursach dosiadał ogiera Chacco Amicor.

Ranking: TUTAJ