Polska reprezentacja wystartuje w półfinale EEF Nations Cup Series, gdzie walczyć będziemy o prawo startu w finale na Służewcu. Do Czech pojechała bardzo liczna grupa zawodników dwóch konkurencji, ujeżdżenia i skoków. W Polsce zostanie rozegrany PN, ale WKKW i ten relacjonowany będzie przez ekipę Świata Koni. 

 


CSIO3* Longines EEF Series, Deauville (FRA)

To ostatni dla nas etap rozgrywek EEF Nations Cup Series przed finałem na Służewcu, gdzie stawką będzie awans do Europejskiej Dywizji I w sezonie kolejnym. W dwóch eliminacjach Polska wywalczyła prawo startu w tym półfinale, gdzie już za kilka dni dowiemy się, czy szczęście wciąż jest po naszej stronie. Do startu w reprezentacji trener KN wytypował Przemysława Konopackiego, Maksymiliana Wechtę, Andrzeja Opłatka, Dawida Kubiaka oraz po raz pierwszy Cassandrę Orschel, która niedawno triumfowała w Derby Hamburga. Konkurs Pucharu Narodów zaplanowany jest na piątek. Najważniejsze indywidualne wyzwanie to niedzielny konkurs Grand Prix. Oba te konkursy dostępne będą dla naszej publiczności z polskim komentarzem. Oprócz tego oglądać można też relacje ze wszystkich pozostałych konkursów w ramach CSIO3* oraz CSI1*, a te już od czwartku od 8:00. Łączna pula nagród w tych zawodach to ponad 216 000 EUR.  


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

CSI3*-W Olomouc 2022 (CZE)

Zawody w czeskim Ołomuńcu bardzo chętnie w tym tygodniu wybrali reprezentanci naszego kraju. Na parkurze wystartują Michał Kaźmierczak, Małgorzata Koszucka, Hubert Kierznowski, Aleksandra Kierznowska, Daria Pietrzak, Monika Grundkowska, Kinga Kościarz, Jarosław Koziarowski, Kornelia Kurleto, Ewa Macieszczak, Aleksandra Matula, Karolina Nowak, Józef Pekaniec, Agata Skrzypiec, Hanna Stefanowicz oraz Krzysztof Złocki. Te zawody to w sumie trzy konkursy zaliczane do Longines Ranking, w tym Grand Prix Grupy C, będące kwalifikacją do Pucharu Świata. Obok zawodów CSI3* rozegrane zostaną też konkursy dla młodych koni, juniorów oraz zawody CSIU25. Całe wydarzenie dotowane będzie kwotą 158 000 EUR. Ze względu na bardzo napięty program, pierwszy konkurs rozpocznie się już w środę i wtedy też wystartuje relacja na żywo.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

FEI Eventing Nations Cup™ 2022 of Poland, Strzegom (POL)

Kolejny z Pucharów Narodów, ale we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego i do tego rozgrywany w Polsce. Już od czwartku na terenie ośrodka w Strzegomiu wystartuje prawie 350 koni, których dosiadać będą zawodnicy reprezentujący 22 kraje. LOTTO Strzegom Horse Trials, obok konkursu zespołowego, to w sumie 10 konkursów międzynarodowych od 1 do 4 gwiazdek. Zdecydowaną gwiazdą zawodów będzie Mistrzyni Olimpijska z Tokio Julia Krajewski. Wystartuje także jej kolega z drużyny Andreas Dibowski oraz aktualnie zajmujący 5 i 10 miejsce w rankingu FEI Jonelle i Tim Price z Nowej Zelandii. Zobaczymy także polską czołówkę. Walczyć będą m.in. Mateusz Kiempa, Jan Kamiński, Małgorzata Korycka czy Kamil Rajnert. Pierwsza próba już w czwartek i wtedy też zapraszamy na transmisję. Kamery Świata Koni relacjonować będą wszystkie zmagania z areny A, a także sobotnią próbę crossową. 


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

CDI-W Brno 2022 (CZE)

Grafik zawodników ujeżdżenia w tym sezonie wydaje się być wyjątkowo napięty. Również w tym tygodniu, silna reprezentacja wyruszyła do Czech, gdzie w Brnie zorganizowano zawody CDI-W. Oprócz konkursów zaliczanych do Pucharu Świata, rozgrywane będą też konkursy CDI3* oraz te dla kategorii młodzieżowych i dla młodych koni. W konkursach seniorskich wystartują Ilona Janas, Anna-Maria Gawłowska, Żaneta Skowrońska-Kozubik, Natalia Badura, Anna Grygier-Wójtowicz oraz Anna Mierzwińska. Do zawodów CDIU25 zgłosili się Filip Kowalski i Klara Woźnicka, a w konkursach CDIYH, oprócz wcześniej wymienionych zawodniczek, wystartują też Weronika Madej i Maria Stelmaszyk. W konkursach CDIP walczyć będą Pola Guerquin-Koryzma, Veronica Pawluk, Barbara Rynkowska, Maria Walczyńska-Graczyk i Lea Zatońska. Wśród Młodych Jeźdźców zobaczymy Lenę Czakańską i Marię Stelamszyk, w konkursach juniorskich Martynę Baściuk, Aleksandrę Błachno, Annę Błońska, Julię Jokiel, Caroline Pawluk, Natalię Platę, Dionizego Polikowskiego, Nelly Solecką oraz Taję Zoll, a w CDICh wystartują Zofia Kaczmarek, Łucja Mielcarz i Julianna Przybyła. Zawody jak i relacją rozpoczną się w piątek o 8:00. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


Fani dużego sportu również w tym tygodniu znajdą coś dla siebie. Oglądać będzie można dwa wydarzenia, oba skokowe, ale każde nieco inne. W Hickstead rozgrywane są zawody CSI4*, których głównym punktem programu będzie konkurs Derby. W Rotterdamie, w kolejnym etapie FEI Nations Cup, walczyć będa drużyny europejskiej Dywizji I. 

 

CSI4* The Al Shira'aa Hickstead Derby Meeting (GBR)

Relacja TUTAJ

 

CHIO Rotterdam, Longines FEI Jumping Nations Cup (NED)

Relacja TUTAJ


Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom w kraju i poza jego granicami. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.


Pełna lista relacji TUTAJ

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.