Wysokie miejsca w Grand Prix zajęły dzisiaj nasze amazonki podczas zawodów w Opglabbeek. Zwycięstwa w innych konkursach zanotowały Natalia Sydow i Wiktoria Cwalina. Na wysokich pozycjach plasowali się nasi zawodnicy startujący we Włoszech i w Holandii.

CSIO FEI Jumping Nations Cup Youth, Opglabbeek (BEL)

Do rozgrywki konkursu Grand Prix w kategorii dzieci zakwalifikowały się 4 polskie pary. Ostatecznie na 6 miejscu uplasowała się Zuzanna Kuczerawy na klaczy Uraca II, a zaraz za nią w klasyfikacji była Alicja Kosmol dosiadająca klaczy Clearwater Pp Z. Obie amazonki ukończyły rozgrywkę bez błędów. Z wynikiem 4 pkt. swoje przejazdy ukończyli natomiast Gaja Kazimierczak na ogierze Leader One (14 m.) i Adam Goszczyński na wałachu Charlton (19 m.).

Najlepszą polską zawodniczką  w Grand Prix młodych jeźdźców była Natalia Sydow, która na wałachu First One pokonała bezbłędnie zarówno parkur podstawowy jak i rozgrywkę, a uzyskany czas pozwolił jej na zajęcie wysokiego 6 miejsca w klasyfikacji. Konkurs GP był rozgrywany na wysokości 145 cm i jego wyniki zaliczane są do Rankingu Longines.

Natalia Sydow wpisała się dzisiaj także na listę zwycięzców. Na wałachu Nico Gold amazonka uzyskała najlepszy wynik w konkursie o wysokości 145 cm i dzięki temu mogła poprowadzić rundę honorową.

Hymn Polski zabrzmiał dzisiaj także po konkursie kuców (115 cm). W nim pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Cwalina dosiadająca ogiera Lexus. Na 10 miejscu uplasowała się Zofia Biel startująca na ogierze Chippendale (4 pkt.). Na miejscu 4 w konkursie dzieci (115 cm) sklasyfikowana została Hanna Pis na ogierze Rebeliant. Bezbłędne przejazdy w konkursie 130 cm zanotowały Maria Brańka-Borja na klaczy Camilla (11 m.) i Nina Sućko na wałachu Calantino (19 m.).

CSI3* Toscana Tour II 2024, Arezzo (ITA)

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie o wysokości 145 cm szczęście nie do końca było po stronie naszych zawodników. Najlepszy wynik należał do Adama Grzegorzewskiego, który na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z miał  4 pkt. (28 m.). W innym konkursie o tej samej wysokości bezbłędnie parkur pokonał Michał Ziębicki na wałachu Balou’s Batman, a uzyskany czas dał tej parze 11 miejsce w klasyfikacji.

Bardzo dobre starty w konkursach o wysokości 140 cm zanotował dzisiaj Michał Bętkowski. W tym zaliczanym do Gold Tour uplasował się na wysokim 2 miejsce na wałachu Jamiro. W innym pokonał bezbłędnie parkur na wałachu Kardinard Melloni  i zajął 20 miejsce. Ten sam konkurs z wynikiem 1 pkt. za przekroczenie normy czasu ukończyli Adam Grzegorzewski na ogierze Qaman-Express-A i Maciej Handzlik na wałachu Landreau. Na 9 miejscu w konkursie o wysokości 130 cm uplasowała się dzisiaj Cassandra Orschel na wałachu Eldorado. Bezbłędnie parkur pokonali też Maciej Handzlik na klaczy Fiora Sunrise (12 m.) i Anna Szary-Ziębicka na wałachu Luciano (17 m.). Wysokość 130 cm miały także przeszkody w konkursie dwufazowym, w którym bez punktów karnych swój przejazd ukończył Adam Grzegorzewski na klaczy Vhs Caira.

Konkurs rundy brązowej o wysokości 125 cm podzielony był na dwie klasyfikacje. W pierwszej wysokie 3 miejsce zajęła Izabela Vinckier na ogierze Dom Prinzignon Melloni Z. Dwa bezbłędne przejazdy w tym konkursie zanotowała  Cassandra Orschel - na klaczy Jella BB była 9-ta, a na klaczy Kiss Me Sweet zajęła miejsce 12. W drugiej klasyfikacji na 22 pozycji sklasyfikowana została Anna Szary-Ziębicka na wałachu Qadir van de Noordheuvel. Błędów na parkurze nie miał tak ze Adam Grzegorzewski na ogierze Edy M, ale za przekroczenie normy czasu naliczone zostały 3 pkt. (23 m.). Dwa kolejne bezbłędne przejazdy zanotowała dzisiaj jeszcze Izabela Vinckier – w konkursie 115 cm na klaczy Kucinda zajęła 2 miejsce, a na wałachu Django uplasowała się na 13 pozycji w konkursie 110 cm.

PEELBERGEN CSI2*, CSI1*, CSIYH (NED)

Mateusz Tyszko ukończył dzisiaj dwa z czterech startów bezbłędnie. Na klaczy Sonora uplasował się na 4 miejscu w konkursie dla koni 5 i 6-letnich, a na klaczy Lacrima był 9 w rywalizacji na poziomie 140 cm.

CSI3*/1*/YH Gorla Minore (ITA)

Do rozgrywki sobotniego konkursu 145 cm zakwalifikował się Przemysław Konopacki na klaczy Expression’Quill. Dwa błędy w decydującej części konkursu pozwoliły na zajęcie 15 miejsca w klasyfikacji.