W ostatnim dniu Halowych Mistrzostw Polski walczono o medale w trzech kategoriach. Złote medale wywalczyli Gaja Kazimierczak, Antonina Kucharska i Adam Nicpoń.

W pierwszym niedzielnym finale zmierzyli się ze sobą najmłodsi zawodnicy startujący w kategorii dzieci. O tym kto stanie na podium musiała zadecydować rozgrywka pomiędzy 8 parami, które po półfinałach oraz dwóch nawrotach dzisiejszego konkursu miały po 0 pkt. na koncie. Ostatecznie złoty medal zdobyła Gaja Kazimierczak, która na klaczy Let’s Dream ukończyła rozgrywkę z wynikiem 0 pkt. w czasie 42,39 s. O prawie sekundę wolniejsza była Helena Gola na doświadczonej klaczy Digisport Codeina i ta para wywalczyła medal srebrny (0/43,29 s). Miejsce trzecie zajęła Lilia Kulesza dosiadająca wałacha Sherlock (0/43,46 s).

Jako następni walkę o medale kontynuowali juniorzy. W tej kategorii od pierwszego konkursu prowadziła Antonina Kucharska, która dwoma bezbłędnymi przejazdami w dzisiejszym finale nie dała szans innym zawodnikom na zdobycie złotego medalu. Amazonka dosiadała klaczy Chicha Mint. Błędy innych par, które po półfinałach zajmowały miejsca w czołówce pozwoliły innym na awans w klasyfikacji. I tym samym medal srebrny wywalczyła Eryka Mikołajczyk na klaczy Zilena, a medal brązowy trafił do Zuzanny Dąbrowskiej startującej na klaczy Contharga, które dzisiaj nie popełniły żadnego błędu na parkurze.

Również w kategorii seniorów prowadzenia nie oddała para, która wygrała czwartkowy konkurs szybkości. Adam Nicpoń i klacz Cycera nie popełnili w dzisiejszym finale żadnego błędu i zasłużenie wygrali złoty medal HMP. Srebrny medal wywalczył Marek Wacławik na wałachu Kathmandau, który dzisiaj dwukrotnie pokonał parkur bez zrzutek i zachował do końca wynik 1,06 pkt. uzyskany w konkursie szybkości. Medal brązowy trafił do Antoniego Strzałkowskiego, który na ogierze U2 ukończył Mistrzostwa Polski z wynikiem 3,81 pkt.

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

W celu zakupu przejazdu zapraszamy do naszego stanowiska lub kontakt telefoniczny: 694427502 lub redakcja@swiatkoni.pl