Duża grupa naszych zawodników startuje w tym tygodniu podczas zawodów Toscana Tour we Włoszech. I tam udanie starty rozpoczęli m.in Krzysztof Ludwiczak, Marcin Bętkowski i Michał Ziębicki.

Toscana Tour II 2024 (ITA)

Rozegrany dzisiaj konkurs o wysokości 145 cm był kwalifikacja do niedzielnego Grand Prix. Obie fazy bezbłędnie pokonał w nim Krzysztof Ludwiczak, który na ogierze Canan Plus-S uplasował się na bardzo dobrym 8 miejscu. Bez błędów swój przejazd  ukończył także Michał Ziębicki na wałachu Balou’s Batman i ta para zajęła miejsce 25. Również konkurs 140 cm rozegrany był jako dwufazowy i błędów nie miał w nim Marcin Bętkowski na wałachu Jamiro (10 m.). W innym konkursie o tej samej wysokości były dwie klasyfikacje ze względu na dużą ilość startujących w nim par. W pierwszej miejsce 16 zajął Michał Ziębicki na ogierze O’Lord DB, a w drugiej 9 był Dawid Skiba na wałachu Kasper. Te dwie ary nie miały błędów na parkurze.

Również na dwie części podzielony został konkurs 135 cm. W pierwszej wysokie 3 miejsce zajął Marcin Bętkowski na wałachu Kalisto B, Michał Ziębicki na klaczy First Lady był 13, a Klaudia Siarkiewicz dosiadająca ogiera Jackpot B uplasowała się na 16 pozycji. W drugiej klasyfikacji miejsce 12 zajęła Anna Szary-Ziębicka na ogierze Bimber Boy. Wymienione pary zanotowały bezbłędne przejazdy. Wynik 0 pkt. w konkursie 130 cm uzyskali Anna Szary-Ziębicka na wałachu Luciano (26 m.) i Maciej Handzlik na ogierze Beau Balou (38 m.).

Dzisiaj rozegrano też konkursy dla młodych koni. W rywalizacji 5-latków 1 miejsce ex aquo zajęła Izabela Vinckier na wałachu Dijon. W konkursie dla koni 6-letnich błędów na parkurze nie mieli Michał Ziębicki na klaczy Summer Time Red Wine (13 m.) i Cassandra Orschel na wałachu Cascalido (18 m.).

CSI YOUTH + CSIO Sentower Park (BEL)

Trójka naszych zawodników startuje podczas młodzieżowych zawodów w Belgii. W czwartkowym dwufazowym konkursie o wysokości 130 cm bezbłędne przejazdy zanotowali Daria Pietrzak na klaczy Unica-K i Wiktor Piechota na wałachu I’M Out. Ten sam zawodnik na wałachu Last Quality miał jeden błąd w pierwszej fazie konkursu. Również konkurs o wysokości 140 cm był rozegrany jako dwufazowy i z jednym błędem w pierwszej fazie swój przejazd  ukończyła Paulina Pellowska na wałachu Comandante.

CSI2*-1*- YH LIER – Azelhof (BEL)

Hanna Osieka i klacz Miss Piggy pokonały dzisiaj bezbłędnie dwufazowy konkurs dla koni w wieku 7 i 8 lat, a uzyskany czas dał im 39 miejsce w klasyfikacji. W konkursie o wysokości 140 cm jeden błąd miała Wiktoria Bedyńska dosiadająca wałacha Castello.