Tytuł zwycięzcy sobotniego Grand Prix Madrytu (160 cm) na zawodach CSI5* GCT powędrował do Maikel’a van der Vleuten’a na VDL Groep Verdi NOP. Drugie miejsce zajął Marcus Ehning, a trzecie Gerco Schröder. Pomiędzy 17 najlepszych zawodników została podzielona łączna pula nagród, która wynosiła 320 tys. euro. W niedzielnym konkursie Copa Del Rey (155 cm) triumfował Emanuelle Gaudiano dosiadający konia Cocoshynsky. Kolejne pozycje na podium zajęli  Patrice Delaveau i John Whitaker.
Po drugiej już imprezie z tegorocznego cyklu Longines Globals Champions Tour na szczycie rankingu znajduje się dwóch jeźdźców- Kanadyjczyk Eric Lamaze oraz Emanuelle Gaudiano z Włoch. Obydwaj jeźdźcy mogą się poszczycić łączną liczbą 54 punktów rankingowych na swoich kontach. Na trzeciej pozycji widzimy Edwinę Tops-Aleksander.

Tytuł najlepszego zespołu w dywizji pierwszej powędrował do reprezentantów Szwajcarii. Drugie miejsce należało do Francji, a trzecie do ekipy z Belgii. Zwycięzcą w niedzielnym Grand Prix Lummen (160 cm) okazał się Allen Bertran na Molly Malone V. Zdobywcą drugiego miejsca został Jur Vrieling, a sklasyfikowany jako trzeci był Jerome Guery. W niezwykle emocjonującym sobotnim konkursie derby, gdzie wysokość przeszkód również wynosiła 160 cm, triumfował zawodnik z Brazylii Carlos Eduardo Motta Ribas.