CAI Fabiansebestyen to wielkie święto konia na Węgrzech. Impreza przyciąga tłumy kibiców, którzy przez 4 dni dopingują zawodników powożenia zaprzęgami konnymi.

Bartłomiej Kwiatek ze śląskim ogierem Niger i luzakiem Danielem Kłosowskim od początku zawodów nie mieli sobie równych. Już w konkursie ujeżdżenia zwyciężyli z wynikiem 40,77 pkt. z ponad 7-punktową przewagą do drugiego miejsca. To rekordowy jak dotychczas wynik w ujeżdżeniu dla Nigera.

Próba maratonu była równie udana. Zawodnik uplasował się na podium, zajmując trzecią pozycję i utrzymując prowadzenie po dwóch dniach.

Konkurs zręczności to „czarny konik” Kwiatka. Parkur ustawiony został przez Gospodarza Toru, który pełnić będzie tę funkcję na  tegorocznych Mistrzostwach Świata w Powożeniu Zaprzęgami w Izsak (HUN) - Gabora Finthe. Bartłomiej Kwiatek, jako jedyny zawodnik pokonał parkur bezbłędnie, wygrywając konkurs i całe zawody!

Weronika Kwiatek wraz z wielkopolskim wałachem Igielin i luzakiem Piotrem Nojmanem, zawody rozpoczęli ze środka stawki. Mało doświadczony koń, dla którego były to drugie zawody międzynarodowe zajął w konkursie ujeżdżenia 15. miejsce z wynikiem 56,58 pkt.

Próba maratonu była o wiele bardziej udana. Weronika jechała pewnie i bezbłędnie. Zaowocowało to wysokim drugim miejscem w maratonie z zaledwie 1-punktową stratą do zwycięzcy! Po dwóch dniach Weronika przesunęła się w tabeli na drugie miejsce!
Konkurs zręczności, nie był łatwy, w szczególności dla młodego konia. Jednak Weronika poradziła sobie znakomicie mieszcząc się w normie czasu, zaliczając jedynie jedną zrzutkę i zajmując w konkursie 5. miejsce. W całych zawodach obroniła oczywiście drugą lokatę, co jest ogromnym sukcesem dla tej pary!

Reprezentantka JKS Gogolewo i zawodnik SO Książ będą stanowić drużynę na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi. Cieszy fakt reprezentowania przez nich tak dobrej formy od początku sezonu.