W rozgrywce konkursu Longines Ranking walczył dzisiaj Łukasz Piksa w Vejer de la Frontera, a bezbłędnie taki konkurs pokonał też Andrzej Opłatek we Włoszech. W pozostałych lokalizacjach oglądaliśmy również liczne i dobre przejazdy.

CSI4* Andalucía Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Dzisiaj rozegrano pierwszy z konkursów Grand Prix. Ten w ramach Small Tour miał wysokość 145 cm i  zaliczany był do Longines Ranking. W rozgrywce tego konkursu oglądaliśmy Łukasza Piksę, który startował na wałachu rasy SP Lucky Horse. Tam para miała jeden błąd i z dobrym czasem uplasowali się na 9 miejscu. Drugi z reprezentantów Polski, Jacek Polikowski na meklemburskim ogierze Lector, również nie miał błędów na przeszkodach w tym konkursie, ale 3 pkt karne za przekroczenie normy czasu nie pozwoliły mu na start w rozgrywce. Ostatecznie para zajęła 13 miejsce. Na holsztyńskim wałachu Lector Jacek Polikowski wystartował w konkursie 140 cm, w którym miał jeden błąd. W innym konkursie na tym samym poziomie Bartosz Adamus na dwóch swoich koniach, zarówno na westfalskim ogierze Dartanion, jak i na ogierze rasy KWPN Naccord Melloni, miał również po jednym błędzie (27 i 29 miejsce). Dobry i bezbłędny przejazd w konkursie 110 cm odnotował za to Sławomir Polikowski, który na wałachu rasy KWPN Julius wywalczył 12-te miejsce.

LUCKY HORSE i Łukasz Piksa

Relacja TUTAJ

CSI3* Busto Arsizio (ITA)

W trzygwiazdkowym turnieju od wczoraj startuje Andrzej Opłatek. Pierwszego dnia zawodnik odnotował bezbłędny przejazd w konkursie 140 cm, w którym dosiadał klaczy ZERO K (32 miejsce). Dzisiaj sukces bezbłędnego przejazdu udało mu się powtórzyć w konkursie 145 cm LR, w którym startował na hanowerskim wałachu CHACCOSSINI. Czas jaki uzyskali pozwolił na zajęcie 19 miejsca spośród 83 startujących par.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Na zakończenie piątkowych startów w Samorin wybrzmiał jeszcze raz hymn Polski, a to za sprawą zwycięstwa Agnieszki Olszewskiej w konkursie 135 cm. Amazonka dosiadała ogiera rasy KWPN INNOCENCE. Miejsce 6 w tym samym konkursie zajęła też Adrianna Ostrowska razem z klaczą rasy KWPN LERTANA VDL.

INNOCENCE i Agnieszka Olszewska

Sobotę otworzyły konkursy finałowe dla młodych koni. W grupie 5-latków zaraz za podium uplasował się Krzysztof Złocki startujący na ogierze KALAN CAMP Z. Finał dla 6/7-latków bezbłędnie pokonał Tomasz Miśkiewicz razem z ogierem VEX OF SOMARA MB Z (13 miejsce), a także Krzysztof Złocki, tu w starcie na ogierze KONOOR BOY Z (15 miejsce).

Finałowy konkurs rozegrano też w ramach rundy Small Tour CSI1*. Tu wysokie 3 miejsce zajęła Milena Wójcikiewicz dosiadająca hanowerskiej klaczy DININA. Amazonka była też bezbłędna na swoim drugim koniu, ogierze rasy KWPN IPHONE, i zajęła 7 miejsce. Do rozgrywki finału Big Tour 140 cm zakwalifikował się Krzysztof Złocki startujący na klaczy SR CLAIRIS. Zawodnik zrezygnował jednak z kontynuowania startu i tym samym zajął 8 miejsce ex aequo. Zaraz za nim, z jednym błędem z przebiegu podstawowego, ale z najszybszym czasem, uplasował się Dawid Kubiak dosiadający holsztyńskiej klaczy ANASTACIA III

W konkursie Silver Tour 130 cm dobrze zaprezentowała się Małgorzata Koszucka, która w starcie na belgijskim ogierze SHADOWFAX 111 wywalczyła 8 miejsce. Na płatnym miejscu w tym konkursie uplasował się jeszcze Maksymilian Wechta, który na niemieckim ogierze FIBONACCI S był 14-ty.

Na koniec dnia w Samorin zostaną rozegrane jeszcze dwa konkursy 125 cm oraz konkurs 110 cm.

CSI2* Springtour Azelhof, Lier (BEL)

W sobotę dobrą formę podtrzymały młode konie. W konkursie finałowym dla 5-latków bezbłędny był ogier Z B Fenix Z pod Przemysławem Konopackim. W rozgrywce finału dla 7/8-latków walczyła dzisiaj też belgijska klacz Roxy Blue Kms pod Aleksandrą Kierznowską i tam z jednym błędem para uplasowała się ostatecznie na 17 miejscu.

Finałowe zmagania oglądaliśmy też w ramach Medium Tour. Ten konkurs miał wysokość 145 cm i zaliczany był do Longines Ranking. Przemysław Konopacki wystartował w tym konkursie na klaczy Expression’Quill. Para miała bardzo dobry czas, ale przydarzył im się jeden błąd (17 miejsce). Taki sam wynik uzyskała też Aleksandra Kierznowska startująca na klaczy rasy KWPN Badorette. Zawodniczka była nieco szybsza od kolegi z reprezentacji i zajęła 16 miejsce. Oliwer Bule na belgijskiej klaczy Nelke van het Zonnehof miał w sumie 16 pkt karnych w tym 4 za przekroczenie normy czasu.