W Arezzo 3 miejsce w konkursie 140 zajął Mikołaj Barański na wałachu Juggle Baraka, a zwyciężył wyhodowanym przez Stanisława Szurika - Fabregas S. W Belgii drugie miejsce zajęła Aleksandra Kierznowska startująca na ogierze Diament.  Bezbłędny w konkursie 150 cm był również  Adam Grzegorzewski i Issem.

CSIO FEI Jumping Nations Cup Youth, Opglabbeek (BEL)

W rywalizacji młodych jeźdźców na poziomie 135 cm miejsce drugie zajęła dzisiaj Aleksandra Kierznowska startująca na ogierze Diament, która pokonała parkur bezbłędnie w czasie 61,69 s. Z wynikiem 0 pkt. swój przejazd  ukończyła także Lena Maruszak na ogierze Vhs Quadro, a uzyskany czas 67,87 s dał jej miejsce 7 w klasyfikacji. Na ósmej pozycji uplasowała się Natalia Sydow na wałachu Nico Gold (4 pkt), Juliana Suska na klaczy Nigri była 9 (8 pkt.).

W dwufazowym konkursie 130 cm oglądaliśmy kilka bezbłędnych przejazdów naszych amazonek. Wolniejszy czas w drugiej fazie nie pozwolił co prawda na zajęcie czołowych miejsc – Maria Brańka-Borja na klaczy Camilla była 20, Nina Sućko na wałachu Berlin Blue zajęła 24 miejsce, a Juliana Suska na klaczy Cascadeuce uplasowała się na 29 pozycji. W konkursie 140 cm po jednym błędzie w pierwszej fazie miały Iga Biegalska na klaczy Doravella  (18 m.) i Paulina Pellowska na wałachu Comandante (25 m.).

W konkursie Pucharu Narodów kuców nie startowała drużyna Polski. Dwie nasze amazonki zmierzyły się z takim samym parkurem i zarówno Olga Patecka na wałachu Boco An Mhuileann jak i Wiktoria Cwalina na ogierze Lexus uzyskały po 8 pkt.

Niestety w Pucharze Narodów juniorów naszej ekipie zabrakło szczęścia i swój start zakończyli na ostatnim miejscu. Wygrała ekipa Belgii przed Irlandią i Niderlandami.

CSI3* Toscana Tour II 2024, Arezzo (ITA)

Parkur w finale średniej rundy miał wysokość 140 cm i podzielony był na dwie klasyfikacje. W pierwszej wysokie 3 miejsce zajął Mikołaj Barański dosiadający wałacha Juggle Baraka, a na miejscu 14 uplasował się Michał Ziębicki na ogierze O’Lord DB. W drugiej zwyciężył Pius Schwizer/SUI startujący na wyhodowanym przez Stanisława Szurika ogierze Fabregas S.

W dwufazowym konkursie o wysokości 120 cm bezbłędnie parkur pokonali Helena Bartusek na klaczy Make A Mess (12 m.), Cassandra Orschel na klaczy Kiss Me Sweet (14 m.) oraz Adam Grzegorzewski na klaczy Vhs Caira (17 m.) i na ogierze Edy M (28 m.). W drugiej klasyfikacji tego samego konkursu na pozycji 26 uplasowała się Anna Szary-Ziębicka dosiadająca wałacha Qadir van de Noordheuvel ( 0 pkt.). W rywalizacji na poziomie 115 cm miejsce 10 zajęła Lena Florkowska na wałachu Brando, a w konkursie 110 cm na pozycji 9 uplasowała się Olga Tomanek na klaczy Winnie.

W dwufazowym konkursie 130 cm Cassandra Orschel i Eldorado 164 pokonując obie fazy na zero zajęli 4 miejsce.

Piątkowe Gold Tour 150 cm (LR), rozgrywane było jako konkurs zwykły z rozgrywką, bezbłędnie parkur podstawowy pokonał Adam Grzegorzewski i Issem, niestety para nie wystartowała w rozgrywce i ostatecznie konkurs zakończyli na pozycji 17.

PEELBERGEN CSI2*, CSI1*, CSIYH (NED)

Dzisiejszy konkurs dla koni w wieku 6 i 7 lat rozegrany został jako dokładności i bezbłędnie pokonało go aż 61 par. W tej licznej grupie znalazł się Mateusz Tyszko z ogierem Casanova oraz z klaczą Sonora.

CSI3*/1*/YH Gorla Minore (ITA)

We wczorajszym konkursie 145 cm, który zaliczany był do Longines Ranking wysokie drugie miejsce zajął Przemysław Konopacki. Zawodnik na klaczy Expression’Quill pokonał parkur bezbłędnie i w świetnym czasie 69,46 s.
Dzisiejszy konkurs o wysokości 140 cm rozegnany był jako dwufazowy. Przemysław Konopacki wystartował w nim na klaczy Kaliber i ukończył swój przejazd bez błędów na przeszkodach, a uzyskany czas dał mu 30 miejsce w klasyfikacji.

Spring MET 2024 Oliva (ESP)

Z zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm jeden błąd miał dzisiaj Jan Chrzanowski, który na wałachu Chico de Hus Z ostatecznie uplasował się na 20 miejscu.