Reprezentacja dzieci zajęła dzisiaj 2 miejsce w konkursie Pucharu Narodów podczas zawodów CSIO w Opglabbeek. Jeden z konkursów w Arezzo wygrał dzisiaj Adam Grzegorzewski, a inni zawodnicy plasowali się na wysokich pozycjach.

CSIO FEI Jumping Nations Cup Youth, Opglabbeek (BEL)

Pierwszy w tym roku start w Pucharze Narodów w kategorii dzieci zakończył się dużym sukcesem reprezentantów Polski. Podczas młodzieżowych CSIO w Opglabbeek nasi młodzi zawodnicy zajęli drugie miejsce ex aequo z drużyną Szwecji, kończąc konkurs z wynikiem 10 pkt. W zespole startowali Alicja Kosmol na klaczy Clearwater Pp Z (5/0) Zuzanna Kuczerawy na klaczy Uraca II (1/4),  Adam Goszczyński na wałachu Charlton (0/4) i Helena Gola na klaczy Digisport Kodeina (8/0). Zwyciężyła drużyna Belgii, która ukończyła konkurs z wynikiem 0 pkt.

Na miejscu 5 konkurs Pucharu Narodów ukończyła nasza drużyna młodych jeźdźców. Zespół w składzie Lena Maruszak na wałachu Jetulon van de Rietvenne (12/4), Maria Brańka-Borja na wałachu Innocent van het Hulgenrode Z (47/22), Natalia Sydow na wałachu First One (12/8) i Aleksandra Kierznowska na wałachu Ironman (5/0) ukończył konkurs z wynikiem 41 pkt.

Nasi zawodnicy dobrze spisywali się także w innych konkursach. W dużej rundzie juniorów (140 cm) bezbłędnie parkur pokonały Iga Biegalska na klaczy Doravella (8 m.) Paulina Pellowska na ogierze My Blue Pleasure d’Ive Z (14 m.), a Ewa Macieszczak na klaczy Genie van Prinsenveld ukończyła przejazd z wynikiem 1 pkt. W konkursie dzieci (115 cm) na 9 miejscu uplasowała się Hanna Pis dosiadająca ogiera Rebeliant. Po jednym błędzie w drugiej fazie  konkursu 135 cm miały Aleksandra Kierznowska na ogierze Diament (8 m.), Lena Maruszak na ogierze Vhs Quadro (9 m.) i Natalia Sydow na wałachu Nico Gold (10 m.). W rywalizacji kuców (110 cm) bezbłędny przejazd zanotowała Zofia Biel, która na ogierze Chippendale uplasowała się na wysokim 4 miejscu.

CSI3* Toscana Tour II 2024, Arezzo (ITA)

Dzisiejsza kwalifikacja do Grand Prix (145 cm) podzielona była na dwie klasyfikacje. W pierwszej z nich miejsce 14 zajął Michał Ziębicki na wałachu Balou’s Batman natomiast w drugiej wysokie 6 miejsce zajął Mikołaj Barański na ogierze Freiherr, a Cassandra Orschel na klaczy Dacara E uplasowała się na 9 pozycji. Te pary ukończyły obie fazy bez punktów karnych.

Również dwufazowy konkurs o wysokości 140 cm był podzielony na dwie części. W pierwszej zwyciężył Adam Grzegorzewski na klaczy Vallana, który w drugiej fazie uzyskał świetny czas 25,61 s. W drugiej na 5 miejscu uplasował się Dawid Skiba na wałachu Kasper, Krzysztof Ludwiczak na klaczy Miss Kanilvia PS był 10, a na miejscu 18 uplasował się Michał Ziębicki na ogierze O’Lord DB. Wymienione pary nie miały błędów na parkurze.

W innym konkursie o tej samej wysokości wysokie 2 miejsce zajął Dawid Skiba na wałachu La Vulkano L. Z wynikiem 0 pkt. swoje przejazdy ukończyli także Marcin Bętkowski dosiadający wałacha Kalisto P (9 m.) oraz Adam Grzegorzewski na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z (20 m.). Na miejscu 3 w konkursie 135 cm uplasował się Dawid Skiba na wałachu Tamagotchi, a Michał Ziębicki na klaczy First Lady był 15.

W konkursie dla koni w wieku 6 lat bezbłędnie parkur pokonali Cassandra Orschel na wałachu Cascalido (11 m.), Dawid Skiba na wałachu Falvaro V&V Z (19 m.) i Izabela Vinckier na wałachu Corrido (30 m.). Również bez punktów karnych swój przejazd w rywalizacji 7-latków ukończył Mikołaj Barański na ogierze Maan (22 m.).

PEELBERGEN CSI2*, CSI1*, CSIYH (NED)

Udane starty w Holandii zanotował dzisiaj Mateusz Tyszko. W konkursie o wysokości 135 cm nasz reprezentant zajął wysokie 2 miejsce na klaczy Lacrima. W rywalizacji koni 7 i 8 letnich Mateusz Tyszko uplasował się na 3 pozycji na ogierze Diego.