Konkurs Grand Prix CSI2* 145 cm w Bogusławicach zaliczany był do Longines Ranking, a dodatkowo był też XXXV Memoriałem im. Barbary i Andrzeja Osadzińskich. Na starcie w przebiegu podstawowym zameldowały się 44 pary. Do rozgrywki tego konkursu awansowało 13 z nich. Jako ostatni na parkur finałowego barażu wjechał Dawid Skiba startujący na wałachu rasy SP LA VULKANO L. Para maksymalnie wykorzystała swoją pozycję i rozgrywkę pokonała najszybciej, wygrywając tym samym w konkursie. Czas jaki zapewnił im to zwycięstwo to 41,12 s. Na drugim miejscu uplasowała się My Relander z Estonii, która dosiadała klaczy I'M ALJANA SPECIAL. Czas przejazdu tej pary to 41,69 s. Na trzecim stopniu podium w tym konkursie stanął Adam Grzegorzewski startujący na irlandzkiej klaczy VALANNA (0 pkt/41,91 s).