Świat Koni - Twoje okno na konie, jeździectwo i sporty konne.

Strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Akceptuję
Banner Banner Banner Banner Banner Banner
Cena: 1500 zł.

Stanówka ogierem po Cornet Obolensky

Imię: Cornet's Diamond SN

Płeć: ogier

Rasa: old

Maść: siwa

Urodzony: 2011-03-14

Wzrost: 168 cm

Matka: Melrose Diamond × Cuper × Imperius xx

Ojciec: Cornet Obolensky

Zapraszamy na stanówkę ogierem SWB Cornet's Diamond SN
Wzrost 168 cm
Ur. 14.03.2011
O. Cornet Obolensky
M. Melrose Diamond SN × Cuper × Imperius xx.
Cornet's Diamond to koń z dużym potencjalem skokowym. Jest bardzo elastyczny, dynamiczny, lekki i dokładny. Ogier zaliczył doskonale 70-dniowy test ogierow w Schlieckau w Niemczech. Ze 137 punktami za skoki zajęł 3 miejsce . Za skoki uzyskał 8,39 z następującymi ocenami: charakter 9,5, chęć 9, kondycja 9,5, talent do skoków 9,25, talent do skoków (swobodne skoki) 9 i talent do skoków (jeździec testowy) 9,13.

Cornet's Diamond to syn wielkiego Corneta Obolensky'ego w połączeniu z linią żeńską zawierającą najlepsze irlandzkie rody skokowe.
Ojciec Cornet Obolensky z powodzeniem skakał na najwyższym światowym poziomie z Marco Kutscher i zajmuje trzecie miejsce w Rankingu Ojców Skokowych WBFSH. Jest ojcem między innymi skoczków Grand Prix Corneta d'Amour i Cornet Cristallo.
Dziadek Cuper ze strony matki jest synem ogiera holsztyńskiego Chambertin. W dalszej kolejności są rasowe ogiery Imperius xx i irlandzki twórca dynastii - King of Diamonds.
Linia żeńska Cornet's Diamond dala wielu międzynarodowych skoczków pokazowych, w tym czołowego skoczka Nick of Diamonds z Leslie Burr-Howard oraz uznanego szwedzkiego ogiera Jack of Diamonds, skoczka 1,30 m. Z tej linii klaczy pochodzi również wiele utalentowanych koni biorących udział w WKKW, jak Rioghan Rua, zdobywczyni złota drużynowego na czempionacie Europy w Jardy i indywidualnie 7. miejsce. Wybitna matka, Palm Sunday, urodziła skaczącą klacz Cavalier Diamond skacząca 1,60 m oraz skaczącą 1,40 klacz Strandeen Western Promise
Potomstwo:
Cornet's Diamond SN przez 6 lat był wykorzystany w VDL jako ogier kryjacy i dał
doskonale potomstwo (koszt stanówki Cornet's Diamond  w VDL wynosił 800€),
źrebięta Cornet's Diamond mają trzy fantastyczne chody. Są to nowoczesne źrebaki typu sportowego, z dużą ilością krwi i wyrazu, mają dobrą technikę skoku, są elastyczne, szybkie i dokładne.
Jeden z najlepszych i najstarszych potomków to jest ogier  KWPN - Kasper 2015 r.u., ma 171 cm wzrostu po Cornet's Diamond SN z matki Esmeralda po Indoctro, pod jeźdźcem Kai Zeevi (ISR) bardzo dobrze spisał się pod czas 3 tygodniowych Międzynarodowych zawodów w Hiszpanii Mediterranean Equestrian Tour - Oliva Nova w lutym 2021 i wygrał Finałowy konkurs koni 6 letnich 130 cm (https://www.horsetelex.com/horses/pedigree/1963260/kasper).
‼Okazja tylko w 2021 r‼
Nasienie dostępne w Polsce - świeże, chłodzone.
Koszt stanówki: tylko 1500 zł (zaliczka 500 zł, po potwierdzeniu źrebnosci klaczy dopłata 1000 zł)‼
https://youtu.be/iQ_tOVvwqK0

https://youtu.be/6KgHMSpf4As

https://youtu.be/yDWm4z1H_Nw

https://youtu.be/11p-QDybWTs

https://www.horsetelex.com/horses/pedigree/1588340/cornet-s-diamond-vdl

Kontakt

Kontakt: 881215990 lub 511838978

grafsik@mail.ru