Świat Koni - Twoje okno na konie, jeździectwo i sporty konne.

Strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Akceptuję
Banner Banner Banner Banner Banner Banner
Cena: 24 zl + VAT zł.

Jak mu pościelisz, tak się wyśpi

ŚCIÓŁKA LNIANA

 Ściółka lniana jest użytkowana na potrzeby stajenne stosunkowo od niedawna. Jest bardziej chłonna od trocin. Jest całkowicie niejadalna i nie pyli się, a przy tym jest łatwa w utrzymaniu. Ściółka lniana dosyć szybko się rozkłada, tworząc wartościowy kompost. Jest łatwa w przechowywaniu. Rozpoczęcie użytkowania ściółki lnianej wymaga dosyć dużego nakładu finansowego ze względu na ilość potrzebną na start (tak jak i w przypadku innych fabrycznych ściółek), jednak producenci zapewniają, że w długoterminowym użytkowaniu okazuje się być tą najbardziej ekonomiczną. Ściółka ta daje efekt elastycznego materaca, nie przyczepia się do sierści i grzywy konia tak jak trociny.

KOSZTY UŻYTKOWANIA: Na start do boksu 3 x 3 metry potrzebujemy około pięciu worków ściółki, każdy za 30 złotych. Ściółka powinna być dosypywana w ilości jeden worek na tydzień, całość powinna być wymieniona nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. Średni koszt – 120 złotych za boks.

Kontakt

email-  e_e2002@icloud.com     tel 794020229