reklama
reklama

Kolejny wielki sukces polskiego jeździectwa

11 czerwca 2014

Kolejny wielki sukces polskiego jeździectwa

Polska gospodarzem Mistrzostw Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego!!! Czy ktokolwiek marzył o tym, by w naszym kraju rozgrywane były tak prestiżowe zawody w olimpijskiej konkurencji jeździeckiej?

REKLAMA

reklama

   Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie twierdząca, bowiem w 2017 roku, w Strzegomiu rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w tej trudnej i widowiskowej zarazem konkurencji jeździeckiej.
Jak to się stało? Menadżer konkurencji wkkw PZJ – Marcin Konarski wyjaśnia tak to zagadnienie: „To niewątpliwie zasługa konsekwentnej pracy włożonej przez ostatnie 12 lat w organizację imprez wkkw w Strzegomiu. Dochodziliśmy do tego poprzez organizację Mistrzostw Europy Juniorów w wkkw czy finałowych zawodów Pucharu Świata w wkkw. Doświadczenia wyniesione z przeprowadzenia tych imprez i recenzje jakie one zebrały w jeździeckim świecie z pewnością były dobrą rekomendacją dla Biura FEI przy podejmowaniu ostatecznej decyzji w sprawie lokalizacji ME w roku 2017. Przed nami trzy lata wytężonej pracy, by podołać temu wielkiemu wyzwaniu i przeprowadzić tę ważną imprezę w sposób taki, że będzie to mocny impuls rozwoju nie tylko dla konkurencji wkkw, ale i też dla całego polskiego jeździectwa.

Warto dodać, że Strzegom w swoim drugim podejściu wygrał rywalizację o prawo organizacji ME w wkkw ze znaną rezydencją francuskich królów Fontainebleau.
Procedura wyboru miejsca rozgrywania ważnych imprez sportowych wygląda w FEI w ten sposób, że komisje poszczególnych konkurencji mają niewielki wpływ na podjętą przez Biuro FEI decyzję.
W interesie nas wszystkich leży to, że ME rozegrane w terminie 24 – 27 sierpnia 2017 roku ściągnęły na trybuny rekordowe rzesze widzów. Jeśli uda nam się przy tej okazji pokazać jak jest nas dużo, może będzie to wyraźny sygnał dla sterników polityki programowej państwowej telewizji, że warto imprezy jeździeckie relacjonować na swojej antenie.
Czy z faktem organizacji tej imprezy u nas w kraju wiążą się jakieś szczególne uprzywilejowania dla naszych zawodników? Marcin Konarski tak wyjaśnia ten temat: „Nie ukrywam, że liczę na rekordową obecność kibiców, co pomoże nam się przebić z jeździectwem do głównych mediów. Co do szans na medale czy może lepiej byłoby powiedzieć, że na dobre wyniki, naszych reprezentantów, to Strzegom zawsze był dla nich szczęśliwy. W konkursach Pucharu Świata, pośród najlepszych na świecie zawodników Polacy wypadali zawsze dobrze. Nie ma co ukrywać, że każdy zawodnik startujący na takiej imprezie jak ME chce wygrać, chce wrócić do domu z medalem. Przypomnę tylko, że w Finale Pucharu Świata w Strzegomiu Paweł Spisak był szósty. Dlaczego nie miałby być szósty w ME? A dlaczego nie miałby mieć miejsca na podium? Przecież ten zawodnik nie ustępuje jeździeckim rozwojem innym. Jednak nie nastawiajmy się na medale, zwycięstwa i fanfary. Nauczmy się cieszyć małymi zwycięstwami i róbmy dalej swoje. I przede wszystkim przygotujmy się wszyscy do tego wydarzenia, tak aby wykorzystać je jak tylko można najlepiej dla rozwoju polskiego jeździectwa. Jak powiedziałem mamy na to trzy lata. Nie zmarnujmy tego czasu. A same zawody niech będą w sierpniu 2017 roku prawdziwym swiętem nas wszystkich, czyli świętem polskiego jeździectwa
 
Szczerze mówiąc nie można zrobić nic innego jak tylko zgodzić się z tymi słowami. Fakt, że Polska będzie po raz pierwszy w historii gospodarzem tak dużej imprezy w olimpijskiej konkurencji jeździeckiej to wyraz uznania dla postępu polskiego jeździectwa. Postępu, który widziany jest z perspektywy FEI, a więc z daleka od naszych uwarunkowań. Można więc śmiało założyć, ze jest to ocena obiektywna i sprawiedliwa.

Komentarze (9)

DRA3 lata, 9 miesięcy temu

No i pogratulować PZJ i wszystkim osobom w zaangażowanym w ten projekt tak spektakularnego sukcesu.

Iwona R. (niezarejestrowany)3 lata, 9 miesięcy temu

To wspaniala wiadomosc.Konarski ma ...........jak widac.Mam nadzieje obejrzec te zawody .Grztulacje!!! Tylko czy nasi zdarza zrobic konie na ME? Zycze im tego a koniom zdrowia. ME bez znaczacych wynikow Polakow nie beda juz takie fajne.Moze teraz WKKW ma szanse sie bardziej upowszechnic.Choc tytul troche wprowadza w blad. Sukcesami polskiego jezdziectwa sa wyniki na ME ,IO,MS i w rankingu FEI tak nawiasem mowiac.Ale teraz jest motywacja z tyt.organizacji ME w Strzegomiu.Zeby tylko nie bylo jak z pilka nozna.

Ciekawy (niezarejestrowany)3 lata, 9 miesięcy temu

To będą me juniorów młodych czy seniorów ?

do Ciekawy (niezarejestrowany)3 lata, 9 miesięcy temu

seniorów :)

(niezarejestrowany)3 lata, 9 miesięcy temu

Światek Koni znowu pieje jak mu PZJ, albo p. Konarski zagra. Jeździeckich Mistrzostw Europy było już w Polsce wiele. Spójrzcie po co i dla kogo są te mistrzostwa. Od lat nie mamy reprezentacji w WKKW, ale kto wie może znowu nagle i akcyjnie PZJ znajdzie zawodników?

Henry (niezarejestrowany)3 lata, 9 miesięcy temu

Brawo brawo brawo! Widać ktos tam myśli przyszłościowo w tym PZJ! Brawo Abgarowicz! Taka impreza rozrusza nie tylko wkkw ale całe jezdziectwo!

Iwona R. (niezarejestrowany)3 lata, 9 miesięcy temu

Henry,po czym masz taki aplaus?

mistrzostwa (niezarejestrowany)3 lata, 9 miesięcy temu

Wielki sukces polskiego jeździectwa, a na zdjęciu Aistis Vitkauskas z Litwy. W tym roku w Strzegomiu wystartuje w CCI*** dwóch polskich zawodników (jeden trenujący na stałe w Niemczech), a z Czech gdzie w sezonie odbywają się tylko jedne zawody międzynarodowe na poziomie 1* pięciu, więc jakoś blado widzę te mistrzostwa, poza oczywiście profitami dla organizatora.

kropa (niezarejestrowany)2 lata, 6 miesięcy temu

Czyli zawody jakiekolwiek mamy robić wyłącznie pod naszych? Śmieszne... Dla naszych jeźdźców te mistrzostwa powinny być dodatkowym motywatorem do pracy. Ponadto, czytając niektórych utwierdzam się tylko w przekonaniu, że w życiu nie organizowali nawet amatorskich zawodów. Jest to ogrom pracy, nakładów finansowych i ludzkich. Byleby wyjść na "zero", to już jest sukces.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.