CSN w Olszy

6 lipca 2009

CSN w Olszy Bardzo interesujący przebieg miały VI ogólnopolskie zawody w skokach przez przeszkody na hipodromie KJ Agro-Handel w Olszy. Na starcie stanęło ponad 70 zawodników, którzy dosiadali łącznie blisko 230 koni.

REKLAMA

reklama

   Zarówno w sobotę jak i niedzielę zmagania trwały od wczesnych godzin rannych do wieczora. W niedzielnym, konkursie Grand Prix Fundacji Orła Białego i Klubu Polskich Producentów Żywności najlepszy okazał się Stanisław Przedpełski z Garo Zaborów na koniu Love Parade, a drugi był Jacek Tokarski z Bachmata Wrocław na koniu Hektor. Oni jako jedyni pokonali oba nawrotu tego konkursu bez punktów karnych, a o pozycjach decydował czas drugiego nawrotu. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Krzyżosiak ze Śląska Wrocław, który na koniu Leo też nie miał zrzutek, ale przekroczył normę czasu za co ukarany został trzema punktami. O sporym pechu może mówić reprezentant gospodarzy Mściwoj Kiecoń, który na klaczy Urbane miał przypadkową zrzutkę w pierwszym nawrocie i mimo wspaniałej postawy w drugiej odsłonie konkursu (przejechał bez punktów i z najlepszym czasem) musiał zadowolić się nielubianą przez sportowców czwartą pozycją.

   Z kolei w sobotę wieczorem najważniejszym wydarzeniem, był konkurs potęgi skoku. Po pokonaniu muru o wysokości 190 cm i zrzuceniu dwóch metrów pierwsze miejsce zajęli – rekordzista Polski w skoku na wysokość Tomasz Klein z KJ Turbud Brzeg na koniu Larissa i Jacek Zagor z TKJ Garbówek na koniu Undiamo.

   W innych ważnych konkursach zwyciężali: w sobotnim konkursie klasy CC dwufazowym – Agnieszka Nurkowska na Endy z KKJ Kielce, w niedzielnym finale Małej Rundy (klasa C1) – Sławomir Uchwat na Admirale z JKS Pogórze. Klasyfikację na najlepszego zawodnika całego turnieju wygrał Piotr Morsztyn ze Śląska Wrocław, który zajmował drugie pozycje w konkursach klasy CC dwufazowym i w finale Małej Rundy i był szósty w konkursie Grand Prix.

   Zawody w Olszy zbiegły się z obchodami dwudziestolecia istnienia Zakładów Mięsnych Agro-Handel. Firma ta od pod 8 lat jest sponsorem największego w Polsce Klubu Jeździeckiego oraz organizatorem i sponsorem wielu imprez jeździeckich zarówno na hipodromie w Olszy jak i w innych miejscach w Wielkopolsce. W minionych dwóch sezonach zawodnicy KJ Agro-Handel Śrem zajmowali pierwsze miejsce w klubowym rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w dyscyplinie skoki przez przeszkody.

Komentarze (1)

Niezarejestrowany8 lat, 11 miesięcy temu

gratulacje dla zwyciezców,zawodnikow i organizatora, piękne zawody przy pięknej pogodzie:):)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.