Dramat w dniu otwarcia Finału PŚ w Las Vegas

16 kwietnia 2009

Dramat w dniu otwarcia Finału PŚ w Las Vegas Marzenia Adelindy Cornelissen (NED) o dobrym występie na czworoboku w hali Thomas & Mack Center w Las Vegas podczas tegorocznych Finałów Pucharu Świata FEI w ujeżdżeniu prysły jak mydlana bańka.

REKLAMA

reklama

    PARZIVAL kwpn, 12-letni wałach 29-letniej holenderskiej amazonki doznał w odstani wtorek zranienia ścięgna. Mimo, że zawodniczka zrobiła wszystko co tylko można by powrócił on do zdrowia, to podczas sesji rozgrzewkowej przeprowadzonej w dniu wczorajszym widac było, że nie jest on „czysty”.
Mimo uczucia olbrzymiego rozczarowania Adelinda Cornelissen musiała wycofać konia z zawodów. 

    Pozostali uczestnicy Finału skorzystali z okazji, żeby zaznajomić swoje wierzchowce ze specyfika hali w Thomas & Mack Center.
Broniąca tytułu Anky van Grunsven (NED) pokazała swojego IPS PAINTED BLACK.
Michał Rapcewicz (POL) i RANDON pokazali dlaczego to właśnie oni reprezentują podczas tegorocznego Finału Ligę Europy Centralnej.
    Obserwujący na czworoboku w Las Vegas amerykańskiego zawodnika Steffena Petersa (USA) zachwycali się widocznym zaufaniem jakie ma do swojego jeźdźca RAVEL. Widzowie odnosili wrażenie, że to co zaprezentowała ta para to rozmowa dwóch przyjaciół.
Po wykonaniu wszystkich trudnych elementów amerykański zawodnik z czułością podziękował swojemu rosłemu, potężnie zbudowanemu partnerowi klepiąc go po szyi. 

Ravel jest w naprawdę dobrej formie przez ostanie dwa tygodnie. Jest bardzo giętki i miękki co doprowadziło do jednego z naszych najlepszych występów właśnie dwa tygodnie temu. On jest jednym z tych koni, które wiedzą, że są w doskonałej dyspozycji i dadzą z siebie wszystko” powiedział po sesji treningowej Steffen Peters.
„Nie chciałbym teraz mówić o moich szansach. W rywalizacji z takimi gwiazdami jak Anky czy Isabel trzeba być realistą i zdawać sobie sprawę zarówno z ich klasy jak i własnych możliwości. Byłoby naprawdę cudownie znaleźć się w pierwszej czwórce. Jednak jeśli ktoś wyjeżdża na czworobok bez woli zwycięstwa, to nie ma co tutaj szukać” dodaje. 

    Wycofanie z rywalizacji PERZIVALA nie wyczerpało listy dramatycznych przypadków w „mieście grzechu”.
Członek Komisji Sędziowskiej Ujeżdżenia – dr Vincenzo Truppa (ITA) został zastąpiony przez Asystenta Delegata Technicznego i Sędziego Rezerwowego – Maribela Alonso de Quinzanos z Meksyku.
Włoski sędzia z zawodu jest doradcą podatkowym i z racji wykonywania obowiązków zawodowych przebywał na jednej z wysp w pobliżu Islandii kiedy samolot z Rzymu na który czekał zmuszony został do awaryjnego lądowania, kiedy pilot z Alitalia doznał za sterami ataku serca. Lot został przerwany a wszyscy pechowego pasażerowie samolotu musza spędzić noc w hotelu, by następnego dnia kontynuować swoja podróż do Nowego Jorku.
    Spóźnienie to jednak zmusiło FEI do zastąpienie włoskiego sędziego rezerwowym i rywalizacja przebiegać będzie bez niego.

 

Komentarze (2)

Niezarejestrowany9 lat, 3 miesiące temu

czy wie ktoś coś na temat możliwości oglądanie w internecie transmisji z pucharu ?????

Niezarejestrowany9 lat, 3 miesiące temu

Trochę to kosztuje, ale oglądać można: http://www.feitv.org/page/Live/0,,12664,00.html?WT.mc_id=fei200x167

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.