Zespół Polski na 9 miejscu

Świat Koni | 9 sierpnia 2018

Zespół Polski na 9 miejscu

Za nami drugi dzień zmagań na Mistrzostwach Europy Kuców, które rozgrywane są w brytyjskiej miejscowości Bishop Burton.

REKLAMA

reklama

Dziś rozegrana została druga część konkursu drużynowego w ujeżdżeniu. Po wczorajszych przejazdach Julii Bylickiej i Zofii Baran polski zespół plasował się na 9 pozycji. I to miejsce zostało utrzymane po dzisiejszych przejazdach dwóch kolejnych naszych zawodniczek. Aurelia von Mauber na ogierze Coednewydd Pepsi uzyskała dziś wynik 65,257% co dało jej 41 miejsce w klasyfikacji. Najlepszy wynik uzyskała jadąca jako ostatnia w zespole, Ewa Golubińska na wałachu Leuns Veld's Winston. Para ta zaprezentowała bardzo udany przejazd, który sędziowie ocenili na 69,229%. A to dało tej młodej amazonce 23 miejsce w klasyfikacji. Zofia Baran i Summersby zajęli ostatecznie 37 miejsce a Julia Bilicka i Donevan zakończyli zmagania na 43 pozycji.

Te wyniki młodziutkich polskich amazonek dały zespołowi Polski 9 miejsce w klasyfikacji zespołowej z wynikiem 201,086%. Warto wspomnieć, że w tym roku po raz pierwszy od kilku lat na ME Kuców wystartowała drużyna w pełnym składzie. Przed naszymi zawodniczkami teraz starty w konkursach indywidualnych.

Złoty medal zdobył zespół Niemiec (226,286%), srebro trafiło do reprezentantów Danii (219,028%) a medal brązowy zdobyli zawodnicy z Holandii (218,715%).

Pechowo zakończył się natomiast start jedynej naszej reprezentantki w dyscyplinie skoków. Oliwia Płatek na wałachu Makuba została wyeliminowana w dzisiejszym konkursie.

Wyniki: TUTAJ

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.