Mistrzostwa Europy Kuców

Świat Koni | 8 sierpnia 2018

Mistrzostwa Europy Kuców

W angielskiej miejscowości Bishop Burton, leżącej 16 km na północny zachód od miasta Hull rozpoczęły się dzisiaj Mistrzostwa Europy Kuców w olimpijskich dyscyplinach jeździeckich, czyli w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody i WKKW.

REKLAMA

reklama

Barwy Polski na tej imprezie reprezentują:

Ujeżdżenie:

  • Aurelia von Mauberg – Coednewydd Pepsi
  • Zofia Baran – Summersby
  • Julia Bilicka – Donevan
  • Ewa Golubińska – Leuns Veld's Winston

Skoki:

  • Olivia Płatek – Makuba 21

W dyscyplinie WKKW nikt nie reprezentuje barw naszego kraju.

W dniu dzisiejszym na czworoboku ujeżdżeniowym wystartowała pierwsza grupa dzieci w konkursie, którego wyniki liczone są w rywalizacji drużynowej.

Z 6. numerem startowym wystartowała reprezentantka Polski - Julia Bilicka i jej 9-letni wałach Donevan. Polska para uzyskała wynik 65,086%, co plasuje ją jak do tej pory na 20. miejscu.

Jako 17. na czworoboku pojawiła się Zofia Baran startująca na 15-letnim wałachu Summersby. Uzyskany wynik 66,600% pozwolił jej na zajęcie po pierwszym dniu rywalizacji 18. pozycji

W klasyfikacji drużynowej na półmetku ekipa Polski z wynikiem 131,686% zajmuje 9. miejsce na 13 startujących ekip.

W dniu jutrzejszym o godzinie 12:00 rozpocznie się druga część konkursu drużynowego w ujeżdżeniu w którym zobaczymy pozostałe Polki (Aurelia Von Mauberg wystartuje o godzinie 12:40 a Ewa Golubińska o godzinie 14:56).

O godzinie 14:00 rozpocznie się konkurs indywidualny, pierwsza kwalifikacja, w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Nasza jedyna reprezentantka, Oliwia Płatek wystartuje jako 20 zawodniczka tego konkursu. 

Komentarze (2)

... (niezarejestrowany)1 tydzień temu

Summersby nie ma 5 lat...

zainteresowany (niezarejestrowany)1 tydzień temu

Poprosimy o komentarz w sprawie startów niepełnych reprezentacji jna tych ME pana "menadżera" Komisji Sportu Dzieci i Młodzieży (czyli także Kuców) Stanisława Helaka!!! Od XXX lat bierze kasę z PZJ (minimum 30000 zł rocznie - za CO?) i nie tylko, a efektów od dawna nie widać! Panie Stanisławie prosimy o uczciwy komentarz! A najlepiej jakby był to wywiad ŚK - prowadzący red. Dudek, odpowiadający p. S.Helak.10 pytań - 10 odpowiedzi z opcją pytań od internautów! Czekamy Panowie niecierpliwie - wyjśnijćie co się znowu stało, że ponownie brak pełnych składów reprezentacyjnych. Powiedzcie co zrobić, żeby sport kucowy ponownie był na porządnym poziomie? Przynajmniej w porywach na poziomie kategorii Dzieci DK, czego wielkim przeciwnikiem był i jest "kucykowy guru" p. S. Helak!!!

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.