OOM-B za nami

Świat Koni | 18 lipca 2018

OOM-B za nami

Medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach przez przeszkody rozdane. O podziale ich, zarówno w kucach jak i dużych koniach, zadecydowała czterokonna rozgrywka.

REKLAMA

reklama

W kucach, po medal złoty sięgnęła Marianna Kołacka i Tamburynek. Warto zaznaczyć, iż para ta nie popełniła ani jednego błędu i od początku zmagań utrzymywała pozycję liderki. Na drugim miejscu i ze srebrnym medalem, ze Strzegomia wyjechała Maria Padalak i Tigra, brąz odebrała Marta Wypiór i Glory. Czwartą zawodniczką OOM została Anna Dziuba.

 

W dużych koniach podobnie jak w kucach o medale walczyły 4 amazonki, które po drugim nawrocie finału zachowały czyste konto. Jako pierwsza do rozgrywki przystąpiła Olga Skrobacz i Lili Marlene, szybki i perfekcyjny przejazd przyniósł młodej amazonce zwycięstwo. Jako trzecia do rozgrywki przystąpiła, jak się okazało srebrna medalistka – Daria Pietrzak i Sonata W, amazonka postawiła na dość wolną lecz dokładną jazdę, w rezultacie 2 pkt. za czas i srebro. Z jedną zrzutką, która dała brąz ukończyła OOM Katarzyna Gola i Soly Jeas. Z pewnością zadowolona ze swoich startów powinna być również czwarta zawodniczka „olimpiady” Wiktoria Jannasz i Portos, która prowadziła po dwóch półfinałach i również ścigała się o medal.

Wyniki: TUTAJ

Komentarze (9)

olo (niezarejestrowany)4 tygodnie temu

Czy sędziowie nie popełnili błędu przyznając 4 pkt. za zrzutkę drugiego dnia zawodów? tabela kar i błędów OOM mówi coś innego !

ada (niezarejestrowany)4 tygodnie temu

Regulamin oom 2018. 3.1.c W finale stosuje się punkty karne wg zasad opisanych w tabeli przedstawionej w Art 3 p. 1 Kary za błędy. Przy równej liczbie punktów karnych na miejscach medalowych o kolejności zadecyduje rozgrywka na zasadach konkursu zwykłego...... A w tabeli jak byk zrzutka 2 pkt....

xxx (niezarejestrowany)4 tygodnie temu

Po co odbyła się rozgrywka skoro po 2 półfinałach i dwóch nawrotach finału w obydwu kategoriach wiekowych nie było zawodników z równą ilością punktów karnych?

Do ada (niezarejestrowany)4 tygodnie temu

Tak. Ale to jest punkt o eliminacjach. W regulaminie finalu oom nic nie ma o punktacji. A o wyniku oom strzegom decydowaly tylko punkty finalowe a nie polfinalowe. Czyli dzisiaj zawodnicy zaczynali od 0

ola (niezarejestrowany)4 tygodnie temu

Przecież zawodniczka, która zdobyła w dużych koniach srebrny medal powinna być 4, bo zawodniczki ze zrzutkami również powinny mieć po 2 punkty i miały lepsze czasy!

ania (niezarejestrowany)4 tygodnie temu

KS PZJ z przewodniczącym na czele raczej tej sytuacji nie skomentuje- taki ma styl.

zainteresowany (niezarejestrowany)4 tygodnie temu

Szanowni Państwo! Od tego roku za sprawą p. Stanisława Helaka (co roku zresztą coś zmienia i kombinuje byle się czymś wykazać) zmienił się regulamin rozgrywania finałów OOM przede wszystkim w skokach. Z pozoru interesujące, ale jak się okazuje wypaczające rywalizację! Półfinały jako "stylowe" służyły tylko wyłonieniu i podziałowi uczestników na finał B i finał A (dlaczego?), w których wszyscy zaczynali od "zerowego konta". Dlaczego p. Helak, Kolegium Sędziowskie i Zarząd przyjęli takie rozwiązanie oficjalnie nie wiadomo. Czy z kimś ze środowiska to konsultowali też nie wiadomo. Dlaczego te zasady nie obowiązywały w eliminacjach do OOM także nie wiadomo! Wiadomo tylko jedno, że wg starego regulaminu (suma punktów ze wszystkich przejazdów, tak jak jest to we wszystkich innych zawodach mistrzowskich w skokach) nie byłoby rozgrywek, a podium i wyniki końcowe wyglądałyby zupełnie inaczej! Ja w tym miejscu proponuję na przyszło rok w ogóle likwidację z zawodów tej rangi oraz ZO-DiM konkursów stylowych (za chwilę będzie wielkie oburzenie p. S.H., no bo przecież to on jest od lat głównym specjalistą w tych sprawach i etatowo sędziuje na tych zawodach!) oraz rozgrywanie ich tak jak w innych kategoriach np. Dzieci lub Juniorów!!! Będą wreszcie jasne zasady, o wynikach nie będą decydowały subiektywne często oceny sędziów, nie będzie kupowania lub chwilowego dzierżawienia kuców i koni pod określone zawody lub wynik, a organizatorzy dodatkowo zaoszczędzą na kosztach sędziowskich.

XX (niezarejestrowany)3 tygodnie, 6 dni temu

Jeśli by się nad sprawą zastanowić, to taki regulamin jest kompromisem pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami konkursów stylowych. Konkursy stylowe są, ale w ostatecznym rozrachunku nie przesądzają o końcowym wyniku. Dzięki temu zwycięzcę wyłania się w bardziej obiektywny sposób. Oczywiście racją jest że rozegranie eliminacji do OOM w tej samej formule byłoby raczej dobrym pomysłem. Ale ostatecznie, wszyscy rywalizowali na takich samych zasadach - serdeczne gratulacje dla zwycięzców!!

Uczciwość (niezarejestrowany)3 tygodnie, 5 dni temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §9 regulaminu. Administrator.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.