Kolejne zwycięstwo Kamila Grzelczyka

Świat Koni | 13 lipca 2018

Kolejne zwycięstwo Kamila Grzelczyka

Hipodrom w Jakubowicach z całą pewnością należy do tych najbardziej ulubionych przez Kamila Grzelczyka i Wibaro.

REKLAMA

reklama

To drugi tydzień zawodów CSI3* w Jakubowicach i para ta odniosła już swoje 4 zwycięstwo (w 5 startach) w konkursie zaliczanym do Longines Ranking. A to jeszcze nie koniec zawodów. W dzisiejszym konkursie 150 cm liczył się czas, a że Wibaro jest szybkim koniem, wiemy od dawna. Dziś Kamil Grzelczyk tak nim pokierował, że na tablicy wyników pokazał się czas 60,58 s. Nikt nawet do tego wyniku nie zdołał się zbliżyć. Maria Madenova/RUS na Charmeurs Hope zajęła drugie miejsce z czasem 64,88 s a Wojciech Wojcianiec na wałachu Chintablue był trzeci - w przypadku tej pary czas zatrzymał się pokazując 66,22 s. Wysokie 5 miejsce zajęła Cassandra Orschel na klaczy Acanthya a Michał Ziębicki na 17-letnim wałachu Heartbreaker 5 był 8. Punkty LR zdobyli jeszcze – Radosław Zalewski na klaczy Ilatina (10 m.), Jan Bobik na Chacco Amicor (13 m.) i Mściwoj Kiecoń na wałachu Cedrick (15 m.).

W konkursie 140 cm (2-fazowy) zwyciężył stały bywalec zawodów w Polsce, Kristaps Neretnieks/LTU. Na wałachu Dynamo uzyskał on w drugiej fazie czas 27,70 s. Niwiele, ale jednak wolniejszy był Jarosław Skrzyczyński, którzy na klaczy Quintella ukończył przejazd w czasie 27,92 s. Trzeci był Thomas Kleis/GER na ogierze Ugaulin du Bosquetiau (28,42 s).

Konkurs U25 (140 cm) zdominowały reprezentantki Rosji. Zwyciężyła w nim Arina Deldinova na klaczy Like You, Miejsce drugie zajęła Maria Madenova na klaczy J’Adore van’t Voortveld. Ta sama zawodniczka na swoim drugim koniu, ogierze My Blue Pleasure D’Ive Z, zajęła jeszcze 4 miejsce. Na pozycji 4 uplasowała się Louisa Müller/GER na wałachu Lord Grannus. Krzysztof Retka na Ninto Chico miał jedną zrzutkę i zajął 6 miejsce.

W rywalizacji juniorów (135 cm) obejrzeliśmy 4 bezbłędne przejazdy. Najszybciej parkur pokonała Aleksandra Zybała na klaczy Sophia (60,92 s). Alina Deldinova/RUS na wałachu Karma ukończyła swój przejazd w czasie 66,31 s i zajęła 2 miejsce. Na miejscach 3 i 4 uplasowały się reprezentantki Czech – Tereza Markuskova na wałachu Collins i Sara Finsterle na klaczy Que Sera.

Wyniki: TUTAJ

Komentarze (7)

aaa (niezarejestrowany)1 miesiąc temu

Chyba Skrzyczynski nie jechał???:):):)Dlatego Kamil wygrał:):)

ser (niezarejestrowany)1 miesiąc temu

dziwne ze Wibaro jeszcze nie sprzedany:)

Do ser (niezarejestrowany)1 miesiąc temu

Ciezko bedzie sprzedac konia ktory nie skacze rowow za powazne pieniadze :)

Do aaa (niezarejestrowany)1 miesiąc temu

Skrzyczynski jechal i mial 8 pkt ;)

ss (niezarejestrowany)1 miesiąc temu

Ej ej ej! Co wy kur*a czepiacie się do tego Wibaro? Z rowami już podobno u niego lepiej, nie czytacie nic na bieżąco to gówno wiecie.

ss (niezarejestrowany)1 miesiąc temu

I były komentarze, że mistrzunio dopiero nauczył się rowy skakać

szakal (niezarejestrowany)4 tygodnie temu

Po tych komentarzach widać jak pan Grzelczyk swoją arogancją i postawą do innych ludzi narobił sobie wrogów. Rok (albo to już dwa lata) temu pamiętam jak pod artykułami z wygranymi leciały pochlebne komentarze. Obecnie wygląda to inaczej.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.