reklama
reklama

142 000€ za córkę For Pleasure i Ratiny Z

Świat Koni | 13 czerwca 2018

142 000€ za córkę For Pleasure i Ratiny Z

Wczoraj wieczorem dobiegła końca kolejna internetowa aukcja stadniny koni Zangersheide.

REKLAMA

reklama

Przez 4 dni chętni kupcy mogli zastanawiać się nad kupnem 7 klaczy o wyśmienitym pochodzeniu. Najwyższą cenę uzyskała zaledwie 2-letnia FORTINA Z. Jej ojcem jest niezapomniany ogier For Pleasure, na którym sukcesy odnosił m.in. Marcus Ehning/GER. Matką Fortiny Z jest klacz Ratina Gamma Z, klon słynnej klaczy Ratina Z (Ramiro Z – Alme). Kupcy ze Szwajcarii zapłacili za nią 142 000€.

Za kwotę 69 000€ sprzedana została 7-letnia Lady D van T Roosakker (po Echo van T Spieveld), która jest córką klaczy Electra van T Roosakker, a ta odnosiła międzynarodowe sukcesy pod Josem Lansinkiem i Pieterem Clemensem. Nowym właścicielem Lady D jest belgijska stadnina Stud 2000, w której urodził się m.in. ogier Dominator 2000 Z.

W 2017 roku urodziła się Emeraude Pommex Z, córka ogiera Emerald i klaczy Goya po Kannan. Z tej samej rodziny żeńskiej wywodzą się m.in. takie konie jak Cella/Ben Maher czy Emperio van T Roosakker, na którym startowała Zuzanna Gowin. Ta klaczka została sprzedana do Francji za kwotę 61 000€.

Dwie klacze nie zostały sprzedane bowiem uzyskana cena nie zadowoliła ich właścicieli - Tuttifrutti Pommex Z, córka klaczy Narcotique de Muze oraz Calgot Verdi, córka znakomitej klaczy Liscalgot, na której Dermott Lennon/IRL zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w Jerez de la Frontera.

Wyniki aukcji: TUTAJ

Zdjęcie: Zangersheide

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.