reklama
reklama

19 z pierwszej setki w Sopocie

Świat Koni | 13 czerwca 2018

19 z pierwszej setki w Sopocie

Niedzielna rywalizacja w drużynowym konkursie Longines FEI Nations Cup 2018 dla najsilniejszej Europejskiej Dywizji 1 zapowiada się niezwykle ciekawie i z pewnością dostarczy widzom sporą dawkę sportowych emocji. 

REKLAMA

reklama

Zgodnie z obowiązującymi w tym roku regulacjami FEI rozgrywania zawodów CSIO5* dla Europejskiej Dywizji 1, drużynowy konkurs Pucharu Narodów rozgrywany jest w niedzielę. Jest to wyraźny sygnał FEI, że to właśnie walka ekip o punkty w rankingu Longines FEI Nations Cup jest głównym wydarzeniem sportowym zawodów CSIO.

Zgodnie z obowiązującymi warunkami, w konkursie tym startuje tylko 8 zespołów. Co za tym idzie, każda z ekip uczestniczących w pierwszym nawrocie konkursu PN ma w zasadzie zapewniony udział w nawrocie drugim. O kolejności startów w drugim nawrocie zadecyduje tabela konkursu po zakończeniu pierwszego nawrotu. W rozgrywanym podczas zawodów CSIO5* Sopot 2018 o punkty rankingowe walczyć będzie jedynie 6 ekip:

  • Belgia
  • Hiszpania
  • Francja
  • Niemcy
  • Włochy
  • Szwecja

Drużyna amerykańska i polska nie będą w tym starcie zdobywały punktów rankingowych, ale swoją dobrą postawą mogą „odebrać” punkty uczestnikom Longines FEI Nations Cup EUD 1, przypisane do zajętego w konkursie miejsca.
Patrząc na listę zgłoszonych do sopockich zawodów zawodników widać, że bardzo silną ekipę do Polski przysłała belgijska federacja jeździecka. Każdy z pięciu członków drużyny belgijskiej plasuje się w indywidualnym FEI Longines Rankings w pierwszej setce.

Mocną drużynę na Sopot przygotowali również Francuzi i Hiszpanie (po 3 zawodników z pierwszej setki LR). Gwiazdą ekipy znad Sekwany jest niewątpliwie zajmujący 7. miejsce w ostatnim notowaniu LR Kevin Staut. W ekipie hiszpańskiej jest bardziej wyrównana stawka. Najwyżej sklasyfikowanym w LR skoczkiem jest tam zajmujący 45. miejsce Sergio Alvarez Moya, który w tegorocznej edycji cyklu Longines FEI Nations Cup EUD 1 jeszcze nie startował. Wspierać go będzie trójka zawodników mających za sobą, w tym sezonie, co najmniej dwa takie starty.

Niemcy co prawda nie przysłali do Sopotu swojego potencjalnie najmocniejszego składu. Niemniej jednak w niemieckiej drużynie znaleźli się klasowi zawodnicy z klasowymi końmi, którzy z pewnością będą chcieli powalczyć w niedzielę o objecie w tabeli pozycji lidera.

Dla drużyny włoskiej i szwedzkiej będzie to dopiero drugi start o punkty. We włoskiej drużynie „najjaśniej świecącą” gwiazdą jest z pewnością 51. zawodnik LR, Emanuele Gaudiano. W ekipie szwedzkiej z pewnością jest to najwyżej sklasyfikowany w LR gość sopockich zmagań, Henrik von Eckerman, który zajmuje obecnie miejsce 4.

Dobry skład mają również goście zza oceanu, czyli drużyna USA.

Jak na tym tle zaprezentuje się nasza ekipa?
Już za kilka dni będziemy wiedzieć.


Komentarze (4)

brawo (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Brawo Szanowna Redakcjo!!! Na takiego newsa czekaliśmy!!!

brawo (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Jedna uwaga merytoryczna, Polska (druga dywizja) i USA (inna dywizja) z założenia nie mogą regulaminowo zdobywać punktów w tej rywalizacji i co za tym idzie ODBIERAĆ punkty innym ekipom. Czyli punktować może 6 ekip niezależnie od miejsc zajętych w konkursie przez USA i Polskę.

Prawo (niezarejestrowany)2 miesiące temu

W myśl przepisów obowiązujących w tym roku mogą odbierać.

brawo (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Prawo jest prawo. Ale to trochę bez sensu, że zespoły które nie rywalizują w danej klasyfikacji mogą "obierać punkty". Może zrozumiałe by to było gdyby te punkty w jakiś sposób były doliczane w klasyfikacjach ich dywizji z jakimś handicapem np. w przypadku Polski za zajęcie miejsca punktowanego w zawodach wyższej rangi niż ich dywizja. Ale to już problem "myślicieli" z FEI. Nasz związek przeżywa teraz większe problemy:)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.