reklama
reklama

Kogo zobaczymy na CSIO5* w Sopocie

Inf. Prasowa | 11 czerwca 2018

Kogo zobaczymy na CSIO5* w Sopocie

Już niebawem, po raz kolejny uwaga całego jeździeckiego świata zwrócona będzie na Sopot. Czternastego czerwca ruszają Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach LOTTO CSIO5* Sopot, które po raz czwarty rozgrywane będą w randze pięciu gwiazdek. 

REKLAMA

reklama

Oznacza to, że na sopockim Hipodromie wystartują najlepsi zawodnicy z całego świata.
Tegoroczna edycja zawodów CSIO różni się od poprzednich - Pierwszą Dywizją europejskich rozgrywek Pucharu Narodów, FEI Longines Nations Cup Jumping. Tym samym Sopot aktualnie znajduje się w niezwykle prestiżowym gronie ośmiu miast obok La Baule, Samorin, St Gallen, Rotterdam, Falsterbo, Hickstead i Dublina.

Pierwsza Europejska Dywizja w Pucharze Narodów to absolutna czołówka, odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów, do której zaliczane są tylko najwyżej oceniane zawody. Sam fakt, że CSIO 5* Sopot znalazło się w tym gronie potwierdza, jak wysoką pozycję na arenie światowej wypracował organizator tych zawodów, sopocki Hipodrom. Jest to ogromne wyróżnienie i ukoronowanie wielu lat ciężkiej pracy. Tym bardziej cieszy fakt, iż Międzynarodowa Federacja Jeździecka doceniła nasze starania oraz pozytywną opinię zawodników, którzy lubią wracać do tego nadmorskiego ośrodka i rywalizować na jego parkurze.

Tak wysoka ranga Pucharu Narodów przyciągnęła do Sopotu zawodników z czołowych miejsc w światowym Rankingu Longines. Wśród zgłoszonych skoczków znajduje się m.in. Henrik von Eckermann, który zajmuje czwartą pozycję w rankingu, czy Kevin Staut (aktualnie 7 miejsce).

Mocne ekipy z ośmiu krajów: Włoch, Francji, Hiszpanii, Niemiec, USA, Belgii, Polski oraz Szwecji staną ze sobą w szranki podczas FEI Longines Nations Cup Jumping w niedzielę o godz. 14. Będą pokonywać tor przeszkód o wysokości 160 cm. Konkurs ten podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym liczy się czas i precyzja przejazdu. W najlepszej sytuacji będzie drużyna, w której wszyscy zawodnicy pokonają parkur bez strącenia przeszkód. Do drugiego nawrotu przystąpią drużyny, które uzyskały najlepszy wynik i to właśnie one powalczą o tytuł tej najlepszej.

Wyjątkowo w tym roku, konkurs Grand Prix, odbędzie się w piątek 15 czerwca. Tu zawodnicy powalczą o wysokie premie finansowe, punkty do światowego rankingu, nagrodę Longines oraz o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Przez całe cztery dni zawodów, od 14 do 17 czerwca, zawodnicy i ich konie będą rywalizować w 10 konkursach o różnym stopniu trudności oraz różnych wysokościach.

Załączone pliki

Komentarze (17)

Nora (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

Będzie relacja?

tak (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

tak

H.R. (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

Super

Nie (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

Tak dla Sopotu, ale wielkie NIE dla takich tekstów jak ten powyższy w newsie. Np. "uwaga całego jeździeckiego świata zwrócona będzie na Sopot". Niekoniecznie - bo jest na świecie wiele innych wydarzeń tej rangi. Np. "Oznacza to, że na sopockim Hipodromie wystartują najlepsi zawodnicy z całego świata". Kolejna nieprawda, bo jak wynika z tekstu z pierwszej 10-tki FEi jest tylko dwóch. A ile ich jest z 100-tki autor nie wiadomo dlaczego już nie pisze. Tylko 8 zespołów w CSIO? Dziwne! Ale oo akurat może cieszyć, bo nasi (druga dywizja) jak przynajmniej 3 z nich ukończy pierwszy nawrót, będą z pewnością w drugim! Kolejny od pewnego czasu tekst na miarę "facebookowego pudelka", a nie fachowego portalu... Szkoda! A relacja może i będzie, ale na pewno nie ze wszystkich konkursów i nie wiadomo kiedy i gdzie? Nie miejcie za dużych nadziei i złudzeń.

XYZ (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

Zgadzam się z Nie. Też się cieszę, że Sopot znalazł się w Pierwszej Dywizji, ale autora tekstu trochę poniosła fantazja...

Do "Nie" (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

Arrr (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

Będzie relacja z zawodów?

Xyz (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

Proszę zwrócić uwagę, że powyższy tekst jest informacją prasową przesłaną przez organizatora. Nie została ona napisana przez osoby z redakcji ŚK. :)

aaa (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

Trzeba balonik pompowac ,a jak:):):):):) całe Polaczki

kris (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

Najlepiej trochę popluć jadem bo mogę... Wydarzenie jest światowego formatu czy tego jeden z drugim chce czy nie. Do "aaa" - Trzeba hejtować ,a jak:):):):):) całe Polaczki.

wiosdna (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

najlepsi zawodnicy z całego świata, jakaś bzdura

Frajer (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

Margaryna jest lepsza od masla,a za komuny byla najlepsza, tylko nie bylo tylu debili na forum.

axa (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

Bruce "Boss"Springsteen bedzie obecny na Hipodromie?a moze Koncert w Operze Lesnej w Sopocie przy takiej okazji?to dopiero bylaby promocja jezdziectwa i Sopotu

kowal (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

uwaga swiata jezdzieckiego t w tym tygodniu zwrócona bedzie na holenderski Geesteren 4* kgoś pnosi fantazja

kowal (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

trochę obciach puchar od prezydenta. a nagroda pieniężna to gdzie-

Olcia (niezarejestrowany)2 miesiące, 1 tydzień temu

A foty gdzie?! oj coś skąpo :(

kucyk do Olcia (niezarejestrowany)2 miesiące temu

Jakie foty??

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.