Papillon Z kończy karierę

Świat Koni | 16 maja 2018

Papillon Z kończy karierę

Podjęcie decyzji o końcu wspólnej kariery nie jest łatwe, ale przychodzi czas, że muszą one zostać podjęte.

REKLAMA

reklama

Belgijski zawodnik Jerome Guery oraz rodzina Woitrin postanowili, że na zasłużoną emeryturę przejdzie ich ukochany Papillon Z (Perhaps v Berkenbroeck – Cassini I).

„Papillon pomógł mi wygrać moje pierwsze w życiu pięciogwiazdkowe Grand Prix, dzięki niemu awansowałem do TOP30 w światowym rankingu i to on otworzył mi drzi do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Papillon to koń, który nie tylko zajmuje wyjątkowe miejsce w mojej karierze, ale też w sercach wszystkich, którzy z nim przebywali.” – napisał Jerome Guery na swojej stronie na Facebook’u.

Jerome Guery - Papillon Z CSIO Sopot 2015

16-letni Papillon Z swoją międzynarodową karierę rozpoczął pod Rikiem Hemeryckiem/BEL i to pod nim w 2013 roku startował na CSIO3* w Sopocie, gdzie w Pucharze Narodów zajął 2 miejsce a w GP uplasował się na pozycji 4. W połowie 2013 roku ten siwy ogier trafił do Gregory Watheleta/BEL, pod którym zwyciężył m.in. w GP w Helsinkach. Jerome Guery rozpoczął na nim starty w kwietniu 2015 roku i para ta bardzo szybko się zgrała bowiem już podczas majowych CSIO5* w Lummen zwyciężyli oni w Grand Prix a kolejnym dużym sukcesem było zwycięstwo w Pucharze Narodów na CSIO5*(2015) w Sopocie. Lista sukcesów tej pary jest naprawdę długa, ale teraz wiadomo, że żaden nowy nie zostanie do niej dopisany.

„Cieszymy się również, że spędzi swoją emeryturę w naszej stajni i na naszych łąkach, pomiędzy placami, na których trenował tak często, a wielkimi pastwiskami, na których dorastają nasze młode konie".

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.