Nowy koń dla Gregory Wathelet’a

Świat Koni | 16 maja 2018

Nowy koń dla Gregory Wathelet’a

Często słyszy się o koniach „jednego jeźdźca” ale zdarzają się też takie, które pod wieloma zawodnikami odnoszą międzynarodowe sukcesy.

REKLAMA

reklama

I do tej drugiej grupy należy klacz Hija van Strokapelleken (BWP, Calido I – Azur de Palustra), która po raz kolejny zmieniła stajnię i jeźdźca. Roger-Yves Bost/FRA dosiadał jej na samym początku międzynarodowej kariery i wielokrotnie zwyciężał na niej w konkursach dla młodych koni. W 2015 roku przez kilka razy startował na niej Timothee Anciaume/FRA a następnie klacz ta trafiła do Penelope Leprevost/FRA, pod którą zwyciężyła w GP CSI3* w La Touquet. W połowie 2016 roku Hija van Strokapelleken została sprzedana do USA a jej nową właścicielką została Jennifer Gates. Jednak ta amazonka wystartowała na niej tylko w dwóch konkursach i postanowiła dać ją do dyspozycji swojemu partnerowi, Nayelowi Nassarowi. Pod reprezentantem Egiptu klacz ta kilkukrotnie wysoko plasowała się w konkursach 145-160 cm. ale pod koniec ubiegłego roku podjęto decyzję o jej sprzedaży.

Z tego też powodu trafiła ona do McLaina Warda/USA, pod którym bardzo dobrze spisywała się podczas zawodów na Florydzie. Para ta wygrała 4 konkursy na zawodach rangi 3* i 5* a w Grand Prix CSI5* w Wellington uplasowała się na 6 miejscu. Ward był zachwycony jej możliwościami ale tez nie ukrywał, że długo na niej nie pojeździ.

Teraz ta siwa klacz znajduje się u kolejnego zawodnika a jest nim Gregory Wathelet. Nowa para startuje w tym tygodniu podczas zawodów w Valkenswaard/NED.

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.