Feria del Caballo 2018

Karolina Wengerek | 15 maja 2018

Feria del Caballo 2018

Jerez de la Frontera powinno i kojarzy się wielu osobom przede wszystkim z koniem andaluzyjskim. To właśnie tu, w maju przez siedem dni trwa najważniejsza hiszpańska fiesta zwana „Feria del Caballo”. Uczestniczenie w święcie andaluzyjskiego konia to okazja do poznania tutejszej kultury oraz radosnej zabawy w rytmie flamenco.

REKLAMA

reklama

Miasto w trakcie obchodów Feria de Caballo zmienia się nie do poznania. Podczas każdego dnia na tzw. Paseo de Caballistas y Enganches zobaczyć można jeźdźców na koniach andaluzyjskich ubranych w tradycyjny strój andaluzyjski zwanym ‘troje corto’. Można też podziwiać , a nawet przejechać się ‘enganches’ czyli eleganckimi i kolorowo przyozdobionymi zaprzęgami.

Wkraczając przez bramy na tą szeroką ulice w centrum miasta, przenosimy się w zupełnie inny świat pełen kolorów, stukotu kopyt, głośnych śpiewów i muzyki w rytmie flamenco. Pierwsze minuty są wręcz oszałamiające i chwilę zajmuje przyzwyczajenie się do zgiełku tu panującego oraz przejeżdżających na wyciągniecie ręki setek koni. Jest to bardzo duża atrakcja dla każdego turysty, a dla osób związanych z końmi, niesamowite przeżycie !

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.