Jak wiosna to Baltica

Świat Koni | 15 maja 2018

Jak wiosna to Baltica

Już dzisiaj o godzinie 10:00 na hipodromie malowniczego ośrodka jeździeckiego SK Ciekocinko rozległ się pierwszy sygnał sędziego rozpoczynający tegoroczny turniej Baltica Equestrian Spring Tour.

REKLAMA

reklama

W trakcie aż trzech tygodni trwania turnieju na obydwu placach konkursowych w Ciekocinku rozegranych zostanie 99 konkursów. Jak poinformował nas organizator, wystaruje w nich 914 koni.

Na masztach ośrodka jeździeckiego SK Ciekocinko powieszono 29 flag krajów reprezentowanych przez startujących zawodników. 

Wśród startujących zagranicznych gości znaleźć można takie nazwiska jak: sklasyfikowany na 60. miejscu w ostatnim notowaniu FEI Longines Rankings Emanuele Gaudiano z Włoch, 96. zawodnik tego zestawienia, Abdullah Alsharbatly z Królestwa Arabii Saudyjskiej, Ewen Marcel z Luxemburga czy goście z Wielkiej Brytanii – Emma Stoker i Ben Talbot.

O zwycięstwa, punkty i premie finansowe walczyć będą z nimi czołowi polscy skoczkowie ze sklasyfikowanym na 79. miejscu w FEI LR Jarosławem Skrzyczyńskim na czele.

Łączna pula premii finansowych jakie zabiorą ze sobą do domu najlepsi zawodnicy tych konkursów wyniesie niebagatelna kwotę 1 085 600 zł!

W trakcie wiosennego turnieju w SK Ciekocinko startujący w kategoriach młodzieżowych zawodnicy (młodzi jeźdźcy i juniorzy) będą mieli okazje do zdobycia kwalifikacji do startu na Mistrzostwach Europy.

Ponadto w trakcie trzech tygodni trwania Baltica Equestrian Spring Tour organizatorzy przewidzieli do rozegrania siedem konkursów w których oprócz pokaźnych premii finansowych najlepszych 16 jeźdźców zdobędzie punkty do prestiżowego FEI Longines Rankings. W pierwszym tygodniu trwania turnieju rozegrany będzie taki jeden konkurs. W drugim dwa, a w trzecim tygodniu począwszy od czwartku będzie rozgrywany codziennie jeden konkurs zaliczany do FEI Longines Rankings.

Łącznie tej wiosny w Ciekocinku zdobyć będzie można 2 170 pkt. do FEI Longines Rankings.

To już ósma edycja wiosennego turnieju Baltica. Nie ukrywam, że szczególnie cieszy mnie to, że cały zespół działa jak przysłowiowy szwajcarski zegarek. Wszyscy wiedzą co mają robić i impreza wystartowała w niezwykle płynny i bezproblemowy sposób. Jestem naprawdę pod wrażeniem zaangażowania i samodzielności pracy członków całego zespołu Baltici. Cieszę się również z tego, że turniej Baltica wrósł w polski kalendarz imprez i świadomość naszych zawodników. Na listach startowych znajdziemy tej wiosny całą czołówkę polskich skoczków. Co ważne dla nas, cały czas zgłaszają się do nas kolejni zawodnicy zagraniczni, którzy chcieliby tu wystartować. Codziennie odbieram w tej sprawie telefony. Oczywiście będziemy w miarę możliwości przyjmować tych jeźdźców. Co mogę jeszcze powiedzieć? Cyba jeszcze tylko to, że mamy w tej chwili piękną słoneczna pogodę i zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Ciekocinka przez najbliższe trzy tygodnie.” powiedział nam dyrektor zawodów Tomasz Bałuk.

Trzymamy kciuki za starty polskich zawodników życząc im, żeby podczas tegorocznej edycji Baltica Equestrian Spring Tour zwycięstwa, premie i punkty rankingowe stały się ich udziałem.


REKLAMA

Komentarze (1)

xdczimo (niezarejestrowany)3 miesiące temu

czy będzie transmisja z konkursów?

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.