Sobotnie starty Polaków

Świat Koni | 21 kwietnia 2018

Sobotnie starty Polaków

Dobrze spisują się nasi powożący na zawodach w czeskich Kladrubach. We Włoszech o wysokie miejsca walczył Robert Powała.

REKLAMA

reklama

Kladruby/CZE
W dzisiejszym maratonie „singli” bardzo dobrze spisał się Bartłomiej Kwiatek, który razem z Sonetem uzyskał drugi wynik dnia. Pozwoliło to tej parze awansować z miejsca 13 na 7 w klasyfikacji konkursu. Na 6 miejscu plasuje się obecnie Katarzyna Kurys z Biraldo, która maraton ukończyła na 11 pozycji. 

W rywalizacji par z 3 na 4 miejsce spadł Sebastian Bogacz (9 w maratonie). Spory awans zanotował natomiast Rafał Wojtacha, który z końmi Eros i Respekt ukończył maraton na 4 miejscu i w klasyfikacji generalnej jest obecnie 5. Ten sam powożący ze swoją drugą parą koni ( Donald, Elger) zajmuje 7 miejsce.
Piotr Mazurek uzyskał dziś trzeci wynik co pozwoliło mu utrzymać 2 miejsce w klasyfikacji „czwórek”. Do lidera, którym jest Jiri Nesvacil Jr, ma on ponad 16 pkt. straty.

Wyniki: TUTAJ
Galeria: TUTAJ 

Vairano/ITA
Z pewnością zadowolony ze swoich startów może być dziś Robert Powała. W rywalizacji CIC1* (gr. A) miał on bezbłędny przejazd na klaczy Rara del Castegno i awansował na 4 miejsce w klasyfikacji (z 6). Taki sam wynik próby terenowej miał on również w rywalizacji na tym samym poziomie ale w grubie B, w której startował na Reuccio del Castegno. Wynik ten pozwolił mu na znaczne poprawienie swojej pozycji i teraz zajmuje miejsce 13 (z 38).Warto dodać, że w tej grupie prowadzi Sanna Siltakorpi/FIN, która dosiada kasztanowatego wałacha Jagiello a ten jest koniem rasy trakeńskiej po ogierze Czar (Lwów – Czantoria po Aragonit) od klaczy Jasiółka po Ajbek.
Niestety w próbie terenowej konkursu CIC2* Robert Powała miał dwa wyłamania na Quirino del Castegno i spadł w klasyfikacji z 6 na 47 miejsce.

Wyniki: TUTAJ

Linz/AUT
W konkursie 145 cm Marek Lewicki startował na Corrado X. Para ta zjechała z parkuru z wynikiem 9 pkt. Wysokie 2 miejsce zajął nasz zawodnik natomiast na ogierze Itoulon B w rywalizacji koni 5-letnich. Matylda Kasner na klaczy Calotta miała jedną zrzutkę w dwufazowym konkursie 125 cm (11 m.) a na klaczy Perła R zajęła 8 miejsce w konkursie juniorów (130 cm).

Wyniki: TUTAJ

Fot: hippoevent.at | by Šárka Veinhauerová

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.