Polacy na wysokich miejscach

Świat Koni | 20 kwietnia 2018

Skoki, WKKW i powożenie – miłośnicy tych dyscyplin będą w tym tygodniu śledzić zmagania polskich zawodników za granicą.

Vairano/ITA
Dwa szóste miejsca zajmuje Robert Powała na zawodach we Włoszech. W konkursie CIC2* na Quirino del Castegno uzyskał on wynik 33,40 pkt. natomiast na Rara del Castegno startuje on w CIC1*. Na tej klaczy ukończył on próbę ujeżdżenia z wynikiem 32,90 pkt.

Kladruby/CZE
Spora grupa polskich powożących startuje w zawodach CAI w Kladrubach. W konkursie ujeżdżenia w kategorii singli (CAI3*) najlepiej spisała się Katarzyna Kurys, która z Biraldo zajmuje 6 miejsce (49,19 pkt.). Bartłomiej Kwaietk z Bazylim uplasował się na ósmej pozycji ( 50,68 pkt.), Tomasz Bartkowiak z Bartnikiem zajmuje 11 miejsce (52,39 pkt.).
W rywalizacji CAI3* zaprzęgów parokonnych wysokie 3 miejsce zajmuje Sebastian Bogacz (Gerard, Gerben), który uzyskał wynik 51,03 pkt. Rafał Wojtacha (Donald, Elger) jest piąty (53,03 pkt.), Dariusz Bajer (Edward, Elan) jest 9-ty (56,16 pkt.) a Magdalena Jankowska (Lacrima, Lucky) zajmuje miejsce 10-te (57,10 pkt.).
W rywalizacji „czwórek” startuje jedynie Piotr Mazurek, który po ujeżdżeniu zajmuje drugie miejsce z wynikiem 54,80 pkt. Na czworoboku w jego zaprzęgu znalazły się konie Donna Love, Donnerkuss, Erazmus i Eric.

Linz/AUT
W konkursie małej rundy najlepszy wynik uzyskała Matylda Kasner na klaczy Calotta – para ta zajęła14 miejsce (0/73,21 s). Ta sama amazonka na Aresie uplasowała się na 6 miejscu w konkursie juniorów (130 cm).
Zwycięstwo w konkursie 5-latków odniósł ogier Itoulon B dosiadany przez Marka Lewickiego.