FPŚ - Laura Graves zwycięża w Grand Prix

Świat Koni | 14 kwietnia 2018

FPŚ - Laura Graves zwycięża w Grand Prix

Piątek 13 – dla reprezentantów USA okazał się szczęśliwy natomiast dla zawodników z Niemiec nie do końca.

REKLAMA

reklama

Po raz drugi w karierze, Laura Graves/USA i jej bardzo wyjątkowy wałach Verdades zwyciężyli w rywalizacji z Isabell Werth/GER i klaczą Weihegold OLD. Ten pierwszy raz miał miejsce podczas CHIO w Aachen w 2017 roku. Ten drugi w piątek, podczas konkursu Grand Prix rozgrywanego w ramach Finału Pucharu Świata w ujeżdżeniu. Bezbłędny przejazd amerykanki na naładowanym energią 16-letnim Verdadesie oceniony został na 81,413% - życiowy rekord tej pary w konkursie GP.

Zwycięstwo Graves w Aachen jak i w Paryżu może nie miałoby miejsca gdyby nie błędy Werth i Weihegold OLD. „To nie było w planie.”- powiedziała pokonana królowa ujeżdżenia po swoim przejeździe. I miała na myśli błędy jakie przytrafiły się podczas elementów w galopie – w zmianach co tempo, w ciągach i w galopie wyciągniętym. Były to błędy bardzo kosztowne bowiem przejazd Werth oceniony został na 78,261%. Ale znając tą amazonkę, w sobotnim GP Freestyle będzie ona walczyć z jeszcze większą zaciętością o zwycięstwo.
Na trzecim miejscu uplasowała się Jessica von Bredow-Werndl/GER na Unee BB (75,668%), która nieznacznie wyprzedziła Dorothee Schneider/GER na wałachu Sammy Davis Jr (75,311%).

Wyniki: TUTAJ 

Zdjęcia: FEI/Liz Gregg

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.