Przeprosiny

Sławomir Dudek | 30 marca 2018

Przeprosiny

W związku z tekstem „Internetowa odpowiedzialność” jaki ukazał się na internetowej stronie Świata Koni w dniu 28 marca 2018 przepraszam panią Katarzynę Milczarek za nierzetelną informację, która mogła wprowadzić czytelników w błąd.

REKLAMA

reklama

Wynikało to z błędnej interpretacji zapisu ustawy o sporcie w Art. 9 punkt 3, który mówi, że członkiem władz związku sportowego nie może być osoba:

„która była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe ścigane z oskarżenia publicznego.”

Tym samym zakończony właśnie proces toczony w II instancji przed Sądem Okręgowym w Gorzowie Wlkp. w żaden sposób nie ogranicza możliwości pełnienia przez panią Katarzynę Milczarek funkcji we władzach związku oraz reprezentowania kraju.

Komentarze (33)

Ewa (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §9 regulaminu. Administrator.

Jestem zdziwiony (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

To są dwie zupełnie osobne sprawy. Prawo nie zabrania ale przyzwoitość nakazuje złożenie rezygnacji z pełnionych funkcji i niekandydowanie w do czasu zatarcia.

Uklad (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

I niech ktoś jeszcze mi powie że ŚK nie jest w układzie z sołtysem i resztą....

Człowiek z u Układu (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

taaaa i Sołtysiak ma w kieszeni jeszcze Sądy które skazały Katarzynę Milczarek...

krol macius (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

no... sądy, lekarze, PO, Sołtysiak i ŚK typowy układ ha ha ha

Lilka (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

Co za hipokryzja... KM skazana za zniesławienie domaga sie oficjalnych przeprosin za zła interpretacje przepisu :D śmiech na sali. Żenada .

ciekawy (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

§ 6. w statucie ZZJ mówi : "ZZJ jest członkiem Polskiego Związku Jeździeckiego i w swej działalności kieruje się także jego statutem, regulaminami, uchwałami i wytycznymi jego władz. ZZJ może być także członkiem innych stowarzyszeń o podobnym profilu działania. "

Do Jestem Zdziwiony (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

Tomasz (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Jeżeli zachodniopomorskie środowisko jeździeckie wspiera swoją panią prezes to ich problem ale uważam że w ani we władzach PZJ ani w KN nie powinno być miejsca dla osób które w taki sposób się zachowują i których zachowanie potwierdzają wyroki sądowe. Chyba że wzorem zachowań są dziś politycy partii rządzącej którym ani wyroki ani zarzuty nie przeszkadzają. Najwyżej ich prezydent ułaskawi. Tylko gdzie szczytna idea rywalizacji sportowej?, gdzie zasada fair play?

Fair Play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Pytasz o zasady fair Play? To jakie to są zasady fair Play że redaktor tego o to wydawnictwa jest jednocześnie szefem rady pzj? Niby nadzoruje pracę prezesa a regularnie zarabia kasę "w ośrodku córki" tegoż prezesa...

Jaś do Fair Play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

A jak on tam zarabia?? Nigdy nie był w obsadach sędziowskich, nigdy nie był tam komisarzem. Tak kłamać w Święta, nieładnie. Nick tez masz taki nie bardzo pasujący.

XXX (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Jakie wyroki ? Przecież wg. PIS to spotkania przy kawie ,

Zuzia (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

KM od dawna miala w nosie przepisy jezdzieckie.Czy starty bez licencji i kwalifikacji nie byly na porzadku dziennym? A nie bylo czegos z przysiegą olimpijską w Londynie? Masa wstydu.Dzis jest wyrok prawomocny w sprawie karnej w dzialaniu umyslnym-przestepstwo znieslawienia.Jezeli osoba znana dopuszcza sie czynu niezgodnego z prawem,nieetycznego to stopien szkodliwosci czynu jest wiekszy jak w przypadku osoby nieznanej.Wnioski sa jednoznaczne.

Święty (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Ludzie święta są. Dajcie sobie na wstrzymanie.

Fair Play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

A myślisz że transmisję online to śk tam robi charytatywnie? Uwagę o kłamstwie w święta zachowaj dla siebie...

Jaś (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

A myślisz że zaczęli tam robić relacje dopiero jak Sołtys został prezesem, a myślisz że robią tylko tam? A po kolejne ile tych relacji robią z Leszna w ciągu roku?? 2/3 w roku?? Co maja olac zawody bo Soltys i Dudek. A po ostatnie Dudek jest tam tylko pracownikiem i jedzie tam gdzie są zawody. Więc twój zarzut jest z d... całkowicie. Nie dość że kłamiesz to manipulujesz. Fair Play to taki żart z twojej strony.

Fair Play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Oczywiście że nie zaczęli robić relacji jak soltys został prezesem i oczywiscie że nie robią tylko tam. Co nie zmienia faktu że grają w jednej drużynie i w mojej ocenie razem tworzą rzeczywistość umiejętnie prowadząc wspólną politykę informacyjną. Jak myślisz dalszego ŚK nie grzmi, że skrzyczyńskiemu odmówiono prawa do aplikacji o dzika kartę FEI? dlaczego na łamach Śk nie ma ani słowa o tym że Adam Grzegorzewski ma taki sam problem? Dlaczego jak tylko można było delikatnie i z pełnym zrozumieniem pokazywano kwestię umowy 3 stronnej? Jak wszyscy doskonale wiedzą że treść tej umowy i forma załatwienia tematu była karygodne. Każdy choć trochę inteligentny i zorientowany czytelnik zwrócił uwagę, że od czasu kiedy pan Dudek jest szefem rady to nie ma zajadłych artykulow przeciwko PZJ i zarządowi... Może przypomisz jak ostro śk zwalczał Łukasza Jankowskiego? W tekstach Pana Dudka był największą zmorą i problemem PZJ, a teraz nagle już nie jest? Czy to jest gra fair Play? A gdzie są zapowiadane kontrole finansów o których tyle Dudek mówił? A gdzie jest jawny rejestr umów z podanymi pelnymi danymi i kwotani o których tyle razy Dudek krzyczał na walnych??? Gdzie ta walka o jawnosc i transparentnosc? To wszystko wlaanie razem wzięte jest wg mnie bardzo nie fair i tyle...

Zuzia (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

A co to ma wspolnego z KM i zwiazanymi z nia przeprosinami? Przepraszam- Pomyliliscie miejsca

Fair play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Dokładnie to ma wspólnego, że w mojej ocenie poprzedni artykuł o KM i Sałackim wypisywał się w całość działań red. Dudka i miał na celu zdyskredytowanie KM (jaka by Ona nie była) i to "przypadkiem" zbiegło sie w czasie ze złożeniem przez duża grupe delegatów wniosku o odwołanie zarządu...

Jaś (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

a może czasem trzeba coś do redakcji podesłać i może opublikują a nie tylko narzekać że nas tępią... Co do tzw. "delikatnie" w kwestii umowy to i za poprzedniego zarządu najczęściej publikowali info i pisma bez żadnego komentarza. Nie będę bronił pana Dudka bo ani go nie znam aż tak dobrze ani nie jest to mój interes ale w kwestii umów i rozliczeń to już to było, nie pamiętam czy tutaj ale umowy były publikowane a poprzednio nie. Co do Skrzyczyńskiego to żadna tajemnica bo PZJ sam opublikował uchwałę więc jeśli mają umowę z ŚK o niejawności pewnych działań to słabo im to idzie. Pamiętam że jak była debata wyborcza to zgodzili się i Helak i najszybszy prezes świata Szewczyk a tylko nie zgodził się Pan Święcicki, to też było tępienie jednej ze stron czy brak chęci?? Zresztą to nie jedyna strona która działa w PL a tu i tak jest najwięcej bo inni milczą w wielu tematach. Co do Pana Dudka to dopiero był by raban gdyby na stronie w której pracuje publikował informacje, które zdobywa jako szef rady.

Fair play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

W kwestii umów może przypomnę: pan Dudek na każdym walnym grzmiał i żądał jawnego rejestru wszystkich umów z podanymi kwotami pelnymi danymi itd na stronie pzj i co? Widzicie gdzieś ten rejestr? Widzieliście gdzieś wniosek Pana Dudka jako szefa rady? Czy widzieliście gdzieś wniosek Pana Dudka o odwołanie sekretarza Jankowskiego? Przecież to był jego podstawowy cel i postulat i co? To jest wiarygodność? Nie oceniam ani nie próbuje bronić poprzednich zarządów, ani tego czy ktoś brał udział w kampanii czy nie. A co do posiadanych informacji - nie chodzi o to że coś jest tajemnica czy nie, a o to, że nagle jak szefem rady został Dudek a prezesem Sołtysiak to nagle nastawienie ŚK do Pzj zmienilo się o 180 stopni - już nagle nie przeszkadza Jankowski? Nagle okazuje się że ruchy zarzadu przeciwko zawodnikom sa w pełni dla Pana Dudka zrozumiałe i akceptowalne? Nagle nie ma problemu z tym że Leszno wygrywa konkurs na organizację zawodów kucykowych z jakaś oplata, której inni organizatorzy nie sa w stanie zapłacić po czym nagle kolega Stanisław H z komisji dzieci i młodzieży (przypadkiem prawie co tydzień jest sędzia w Lesznie) wnioskuje do zarządu o podwyżkę oplat na zawodach kucykowych o tyle że organizator z Leszna powetował sobie opłate za możliwość organizacji tyh zawodów z nawiązką...? Czy to jest fair play??? O tym jakoś redaktor Dudek zapomnial napisać... i dokładnie teraz jest tak samo... jak pasowało redaktorowi Dudkowi "przywalic" KM jako delegatowi z przeciwnego obozu to od razu skrzętnie wykorzystal do tego portal którego jest pracownkiem...

Zuzia do fair play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Człowieku co za ty wypisujesz? Jakie przywalić KM przez redaktora S.Dudka? KM od lat przywala na lewo i prawo ,a teraz ma prawomocny wyrok ze sprawy karnej -nie widzisz tego?Czas dla Ciebie na spokojne Święta a potem do sanatorium.Wstyd.

Fair play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Na spokojnie przedstawiam swoją ocenę i zobacz co napisałem wyżej, że nie bronię i nie oceniam KM. A jak wiadomo obóz Łodzi z redaktorem Dudkiem walczył z obozem, w którym jest KM i wg mnie wykorzystanie pozycji redaktora ŚK do walki związkowej po prostu nie jest w duchu fair play tylko tyle i aż tyle... Może powiesz dlaczego redaktor z taką dociekliwościa nie podaje informacji o przegranych procesach Pana Sałackiego mimo, że ostatnimi czasy takowe były...? Dziwnym trafem w bardzo bliskim horyzoncie czasowym z informacją o wniosku o odwołanie zarządu publikuje informację tylko o zwycieskim procesie...?

Jaś (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Pana Dudka można rozliczyć, sam będzie odpowiadał za swoje działania, a co do procesów Pana Sałackiego to żaden problem, wystarczy dać znać ja o żadnym przegranym nie słyszałem, jedyny jaki się toczy z tego co wiem to spór z Panem Podporą ale on się jeszcze nie skończył, no chyba że mi coś uciekło. Co do publikacji o zwycięskim procesie i wniosku o odwołaniu zarządu, nosz kurcze "układ" sąd wydał specjalnie wyrok prawie w tym samym czasie co złożono wniosek, naprawdę klika zatacza coraz szersze kręgi. Nie pomnę już że obie informacje się tu już ukazały. Dalej nie dyskutuję bo szkoda mi wolnego dnia a słońce świeci. Pozdrawiam.

Zuzia do fair play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Jaś ma racje-słońce swieci.(Pan Sałacki nie przegrał żadnego procesu a z M.Podpra trwa i pewnie zakończy się w tym roku).KM rozpętała natomiast z tego co słychać wraz z H.Sz akcje odwołania zarzadu i wsparciem M.P. To ma być tez cześć (jak chcieliby wskazani )nowego zarządu Pzj.Tylko taki akurat zarzad nie ma wsparcia większości delegatów- i całe szczęście.Byloby to pobojowisko i kompletna dezorganizacja dla całego Pzj,nie tylko zarzadu.Znamy Sz,KM i MP.A słońce swieci

Fair play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Hej Jasiu a Ty to jesteś admin czy redaktor, że Tobie mam dac znac o procesach? I że Tobie ma coś uciekać ;) Bo mnie przy okazji artykulu w którym redaktor Dudek przeprasza właśnie chodzi o Jego rozliczenie, bo jakby nie było to ten artykuł go wprost dotyczy. Dotyczy jego wiarygodnosci i rzetelności, której niestety bardzo często brakuje. Doskonale wiecie że nie chodzi o żaden układ z sądami itd. Tylko właśnie o walke polityczną w PZJ w którą bez cienia wątpliwości redakcja ŚK niestety jest bardzo zaangażowana...

Zuzia fair play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Czy możesz nam potwierdzić ze skazana w sprawia karnej,szalony z W-wy i skompromitowany działalnością(kosmiczna pensj Gerrinka z której była klapa,oddawanie kasy za pensje trenera KN do MSiT) i mailem chcą tworzyc nowy zarząd Pzj ?Jak taki zarzad może funkcjonować?Jaki jest program takiego zarzadu? Dzięki ŚK możesz się swobodnie wypowiadać a to ze wyrok procesu karnego skazujący KM został podany jako prawomocny do publicznej wiadomości właśnie na SK,to jest przykład na rzetelność i wiarygodność (inaczej byłoby cicho sza).

Fair play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Po pierwsze jak wszczesniej pisałem nie oceniam, nie popieram, ani nie mam zamiaru bronić poprzednich zarządów i nie mam zamiaru dac się wciągnąć w tę formułę dyskusji. Po drugie wyciąganie po raz tysięczny jakiegoś geerinka jest bardzo słabe i pokazuje niestety brak powaznych argumentów w dyskusji. Po trzecie argument, że możliwość wolnego wypowiadania się na niniejszym forum to dowód rzetelności i wielkiej wolności jest łudząco podobny do tego argumentu jaki powtarzają przedstawiciele PISu jakie to wolne są sady i telewizja publiczna... W mojej ocenie tendencyjność i stronniczość redakcji i postepowanie redaktora Dudka jest dla mnie nierzetelne i nie fair.

Zuzia do fair play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

To wcale nie wyciąganie po raz tysięczny Gerrinka,ponieważ ci którzy wymyślili rozwałkę sportu i niegospodarność, znowu chcą "działać".A przecież już oddawali kasę do MSiT i fatalne zarządzali( nie uzyskali absolutorium).Gdyby ńie dzisiejszy zarzad mielibyśmy utratę płynności finansowej.Dobrze ze większość delegatów nie dała się namówić na akcje rozbicjania po raz kolejny Pzj(gdyby nie szaleństwo namawiania na podpisy delegatów z Wwy to nie udałoby się uzyskac poparcia wniosku).Ale to i tak za mało do odwołania zarzadu.Na 100 delegatow podpisało sie 34. I prośba do tych którzy wymyślili akcje odwołania zarzadu-jeżeli macie odwagę pokażcie się .Niech srodowisko zobaczy kto wy jesteście.Odwagi.

Fair play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Adresujesz do mnie wypowiedz tob odpowiem: widać że bardzo zależy Ci na utrzymaniu obecnego chorego układu? Po raz kolejny powtarzam że nie mam zamiaru bronić poprzednich zarządów ponadto ich już nie ma! Ale nie mogę przejść obojętnie obok aktualnegp układu w którym prezes związku udaje że nie ma nic wspólnego z organizowanymi zawodami w Lesznie a wszyscy wiedza jak jest... nie mogę ponadto nie komentować i oceniać bardzo negatywnie faktu że szef rady pzj która z założenia ma stać na straży przestrzegania prawa i etyki przez zarząd jest redaktorem w najbardziej wpywowym portalu w branży, jest zaangazowanym bardzo mocno w spor polityczny delegatem i co gorsza jego redakcja regularnie wykonuje płatne zlecenia na rzecz prezesa.... To jest chore i to jest patologia którą trzeba tępić!

Zuzia do fair play (niezarejestrowany)3 miesiące, 2 tygodnie temu

Podaj imienne lepsze rozwiazanie

tester9 (niezarejestrowany)3 miesiące temu

Ogólna schizofrenia. SK przeprasza, a zarząd PZJ żąda podpisywania oświadczenia o niekaralności przez kandydatów na instruktorów.

Delegat Poznan (niezarejestrowany)3 miesiące temu

Milczarek musi odejść! Rozumie to nawet moja 5-cio letnia córeczka! Ale wiadomo że środowisko toleruje różnych gumkujących i innych tego typu. A szkoda!

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.