Robert Powała na prowadzeniu

Świat Koni | 16 marca 2018

W ten weekend duża grupa zawodników startuje poza granicami Polski. Najlepszy początek miał Robert Powała, który świetnie zaczął zawody we włoskim Casorate.

W rywalizacji CCI1*, na wałachu Quirino del Castegno, zwyciężył on w próbie ujeżdżenia z wynikiem 30,4 pkt. Jeszcze lepszy rezultat nasz reprezentant uzyskał w konkursie CIC1*, gdzie na klaczy Rara del Castegno prowadzi w klasyfikacji z wynikiem 30,3 pkt. Jakby tego było mało, na wałachu Reuccio del Castegno uzyskał on 33,0 pkt. i zajmuje po ujeżdżeniu 7. miejsce (CIC1*).

Arezzo/ITA
Jak zwykle wiosenne zawody w Arezzo/ITA przyciągnęły na start dużą liczbę zawodników z jeszcze większą liczbą koni. I patrząc na to, co się obecnie dzieje za naszymi oknami można tym osobom, które tam pojechały trochę pozazdrościć.
Zuzanna Gowin na wałachu Captain zmierzyła się dziś z najwyższym parkurem jeśli chodzi o polskich zawodników. W konkursie 145 cm para ta miała jeden błąd i zajęła 33. miejsce. Większość konkursów była bardzo licznie obsadzona i dlatego też bezbłędne przejazdy nie gwarantowały wysokich miejsc. I tak Gabriela Bado na klaczy Elwica DN zajęła 30. miejsce w konkursie 130 cm (0 pkt.). Bezbłędne przejazdy w konkursie 120 cm zanotowali: Michalina Szmytka na wałachu Cerensky (26 m.), Krzysztof Okła na ogierze Giovanni (39 m.) oraz startująca w barwach Austrii, a na co dzień reprezentująca klub Metpol, Sarah Omari na wałachu Genius XX (31 m.).
W innym konkursie 120 cm, rozgrywanym w ramach CSICh, drugie miejsce zajęła Kornelia Kurleto na wałachu Come On Done Z.

Lier/BEL
Bezbłędny przejazd w obu fazach konkursu 135 cm dał Paulinie Malinowskiej na ogierze Chirivell 19 miejsce w klasyfikacji. Taką samą pozycję zajęła Aleksandra Zybała na wałachu Quaido w konkursie 120 cm (0 pkt.).

Cervia/ITA
W zawodach Adriatic Tour w Cervii startuje Izabela Vinckier. Dziś na wałachu Campara zajęła ona 7. miejsce w konkursie dwufazowym o wysokości 115 cm.