Erica Lamaze - seryjny zwycięzca

Świat Koni | 16 marca 2018

Erica Lamaze - seryjny zwycięzca

Tegoroczne zawody Winter Equestrian Festival okazują się być niezwykle udane dla Erica Lamaze. Wczoraj wygrał w trzecim konkursie zaliczanym do WEF Challenge Cup i było to łącznie jego 28. zwycięstwo w tej serii w karierze.

REKLAMA

reklama

A dokonał tego na koniu, który nie ma jeszcze dużego doświadczenia na tak trudnych parkurach i w rozgrywkach. Tym koniem był 11-letni wałach Chesney (KWPN, Indoctro – Kannan).

„Muszę przyznać, że Chesney zrobił dziś olbrzymi krok do przodu. Szczerze mówiąc, nie planowałem na nim startu w Challenge Cup ale nie miałem na czym wystartować. Część koni mamy w Europie, za tydzień są zawody w Meksyku, więc kilka mniej doświadczonych koni musiało zająć ich miejsce. I to wspaniałe, że w taki sposób Chesney się pokazał! Jestem pod wrażeniem jak ostrożnym jest on koniem i pokładam w nim duże nadzieje na przyszłość.” – powiedział Lamaze.

ZOBACZ WIDEO

W konkursie wystartowało 85 par i 9 z nich zakwalifikowało się do rozgrywki. Na miejscu drugim uplasowała się Amber Harte/USA na klaczy Austria 2 (Casall – Corrado I) a na trzecim Georgina Bloomberg/USA na klaczy Manodie II H (Carthago – Zeus).

Wyniki: TUTAJ

Zdjęcia: Sportfot

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.