Narodowy Czempionat przeniesiony na Służewiec

Sławomir Dudek | 15 marca 2018

Narodowy Czempionat przeniesiony na Służewiec

Jak informuje serwis agropolska.pl, zapadła ostateczna decyzja o przeniesieniu Narodowego Pokazu Koni Czystej Krwi Arabskiej do Warszawy i tym samym, rozbicia wspaniałej niegdyś i cieszącej się wielkim międzynarodowym uznaniem imprezy.  

 

REKLAMA

reklama

Jak podaje agropolska.pl minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel wyraził zgodę na przeniesienie części uroczystości tegorocznego Święta Konia Arabskiego z Janowa Podlaskiego do stolicy. Uzasadnieniem dla tego kroku ma być 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed podjęciem ostatecznej decyzji swoje obawy związane z tym krokiem wyraził starosta bialski Mariusz Filipiuk wystosowując specjalny list w tej sprawie, w którym ostrzegał, że:

„Moim zdaniem, jeśli do tego dojdzie, będzie to oznaczało koniec stadniny koni w Janowie Podlaskim.”

Filipiuk podkreślał, że Narodowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej odbywający się w Janowie Podlaskim ma za sobą blisko 40-letnia tradycję i związany jest ściśle z prestiżową jeszcze przed dwoma laty, aukcją Pride od Poland.

„To dwie nierozerwalne imprezy i ściśle związane z Janowem Podlaskim. Nie wyobrażam sobie, że kupcy przyjadą na aukcję, a przed nią nie będzie pokazu.” mówił starosta bialski prosząc o nie rozbijanie czegoś, co sprawdzało się doskonale od wielu lat.

Minister Krzysztof Jurgiel w sprawie prowadzenia hodowli koni czystej krwi arabskiej wie lepiej. Od dwóch lat ma swój własny pogląd jak ma wszystko wyglądać i konsekwentnie wprowadza w życie swoje pomysły.

Jak informuje portal agropolska.pl, o ostatecznej decyzji ministra poinformowała Justyna Matys, dyrektor Departamentu Gospodarki Ziemią Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (dokument wpłynął do starostwa 14 marca).

"Odpowiadając na pismo z dnia 1 marca 2018 roku w sprawie zorganizowania Narodowego Czempionatu Koni Arabskich w 2018 roku, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyjaśnia, że na prośbę Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, w związku z obchodzoną w 2018 roku Setną Rocznicą Odzyskania Niepodległości, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyraził zgodę na wyjątkowe zorganizowanie Narodowego Czempionatu w 2018 roku w Warszawie, na terenach Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Aukcja "Pride of Poland" odbędzie się tradycyjnie w Janowie Podlaskim" - czytamy w dokumencie.

Jak widać mimo wyraźnych sygnałów, że metody ministra przyniosły polskiej hodowli koni czystej krwi arabskiej potężne straty finansowe i upadek wielkiego, międzynarodowego prestiżu polskich państwowych stadnin, ma on dalej wolną rękę w dalszej destrukcji.

Gdzie znajdzie się jej kres? W sprzedaży za bezcen stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce? ...

Chciałbym, bardzo chciałbym się mylić w tej kwestii. 

Komentarze (20)

AS (niezarejestrowany)4 miesiące temu

Nieważna tradycja, protesty ludności, władz samorządowych, a nawet głos Kościoła - ta władza nie cofa się, minister wie lepiej - a jakie są tego skutki widzimy od dwóch lat, spadek prestiżu budowanego latami, niepowodzenia zarówno pokazowe jak i handlowe, trzeci prezes w Janowie. Co jeszcze musi się stać? Komu zależy na upadku janowskiej stadniny? Czy sa granice arogancji i absurdu?

rubikon4 miesiące temu

Szanowny Panie Starosto Bialski, jest takie polskie przysłowie: "mówił dziad do obrazu .....". Pan Jurgiel już zrobił z Was (ludzi związanych ze stadniną) dziadów, tylko Pan jeszcze miał nieuzasadnione nadzieje pisząc swoje prośby. BARBARZYŃCY jeszcze nie skończyli, jeszcze trochę i wszystko będzie jasne. TYLKO KONI ŻAL! Miała Polska "złoty róg".................

Ww (niezarejestrowany)4 miesiące temu

Kolejny błąd. ...ile ich jeszcze będzie?

AS (niezarejestrowany)4 miesiące temu

I wszystko jasne - Na jego czele stanął Maciej Grzechnik, prezes Stadniny Koni Michałów. Tydzień później w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim odbędzie się Pride of Poland. Przy okazji aukcji zostanie zorganizowany Festyn Konia Arabskiego. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa powołał komitet organizacyjny Pride of Poland. Na jego czele stanął Maciej Grzechnik, prezes Stadniny Koni Michałów. Będzie on na bieżąco informować o przygotowaniach do aukcji.. http://www.kowr.gov.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/komunikat-krajowego-osrodka-wsparcia-rolnictwa

Taki ktoś (niezarejestrowany)4 miesiące temu

Sami złodzieje i krętacze w tej pl nawet dużej litery nie jest warta polska . Najlepiej było przenieść do stolicy żeby tyłków zatrutych nie ruszać i walić wymówki o durnych obchodach . Młodzi ludzie mają to gdzieś i większości to wisi ! Jeszcze niech zrobią podwyżki na wszystkim a szczególnie na ZUSie i zarabiajcie na swoje wczasy , fury i komóry złodzieje ! Najlepsze stadniny udupili dla wiadomego celu . Szkoda tylko pięknych koni . Żal ściska d.... .

Iwona G. (niezarejestrowany)4 miesiące temu

A kiedy przeniosą trumnę Marszałka do Warszawy? 100-lecie bez Marszałka w W-wie zupełnie się nie liczy. No i Marszałek w stolicy to jeszcze jeden plus: zrobi sie nowe miejsce na bliźniaczy pochówek na Wawelu.

staszalkowski (niezarejestrowany)4 miesiące temu

ale w zamian za rozwalenie dochodowych stadnin arabskich rektywuje razem z panem ze Skibna niedochodowy Biały bór,

Skaski (niezarejestrowany)4 miesiące temu

Jest mi daleko do arabiarzy, ale jest mi tak strasznie przykro...jedyne co mogę zrobić to iść na wybory, ale czasu się nie cofnie. Tak bardzo mi tego wszystkiego żal..tak strasznie mi przykro...

Folblut (niezarejestrowany)4 miesiące temu

To samo zrobili z pelna krwia angielska... Iwno, Golejewko, Krasne, Jaroszowka ... kto pozwala zeby tak ludzie niszczyli dobytek polskiej hodowli... kto dal tym pseudo prezesom hodowcom pozwolenie na takie rzeczy... to ludzie ktorzy wlasna bezmyslnosc przelewaja dzieki kolesiostwu na polska hodowle... jeszcze ich historia rozliczy... nazwiska zostana przypisane na zawsze...:(

PRAWDA\ (niezarejestrowany)4 miesiące temu

No cóż... autor ubiegłorocznej porażki marketingowej Pride of Poland "dorżnie" ją w tym roku tylko po to, żeby w przyszłym ogłosić, że jej formuła się wyczerpała i należy się skupić na jednej aukcji zimowej/przetargu w Michałowie, którą uważa za swoje dziecko i za swój sukces. Tylko szkoda, że w porównaniu z sukcesami poprzedników wygląda to wszystko słabo. Tak to niestety jest kiedy mali ludzie nie potrafią się zmierzyć z sukcesami tym wielkich i ich kontynuować. Muszą zburzyć to co było, żeby udowodnić swoją "małość". A to wszytko dzieje się pod egidą rządu, którego partia szczyci się poparciem powyżej 40%. To dowód na to że nasz naród zbudowany jest w większości z zawistnych ludzi, którzy cieszą się gdy niszczy się dorobek wielkich, którzy rozumieją i akceptują dzisiejszy język takich osób jak prof. (sic!) Krystyna Pawłowicz, redaktor Nisztor i im podobni, z ludzi, którzy pozwalają na to, aby w przestrzeni publicznej padały bezkarnie tak straszne i obraźliwe słowa. Dzisiaj weszłam na oficjalny fanpage SK Michałów na Facebooku i zauważyłam działalność trolla obrażającego wszystkich, którzy wyrażają swoją opinię słowami w pełni akceptowalnymi w ramach dyskusji publicznej. Oficjalny fanpage stadniny !!! I co? Prezes Stadniny nie robi z tym nic! Gdzie jest moderator tej dyskusji zaprowadzający porządek, nie w opiniach a w słowach, które padają? Czy ktoś to kontroluje? A może Prezesowi i jego Pani Dyrektor i ich beneficjentom to pasuje? A może sami podszywają się pod tymi fake'owymi profilami? Jeżeli tak to sami sobie wystawiają opinię! Szczerze... mam nadzieję, że kiedyś zapłacą za to!!!!! Smutne to wszystko!!!!

Służewiec (niezarejestrowany)4 miesiące temu

BRAWO w Końcu Cywilizowany Świat '' Wir Schaffen Das ! " : '" { Damy Radę ! " } Tak Trzymać

Yanuff (niezarejestrowany)4 miesiące temu

no brawo, brawo ... jak sobie człowiek przypomni jak się to arabskie "cywilizowanie" zaczęło to i nietrudno się domyślić, jak się skończy. trzymać można, byle nie za długo, bo można w gacie narobić

Służewiec (niezarejestrowany)4 miesiące temu

Bardzo się cieszę , że Aukcja + p o KAZY będą w STOLICY ! Jest Piękny TOR + Stajnie Jestem Zwolennikiem Nowoczesności + Starego Patriotyzmu i dzięki temu się Różnimy Patriota Nowoczesny nie cechuje się wąsko pojętym egoizmem jego interesuje pomysłowe przedsięwzięcie chce być europejczykiem , ma świadomość swoich braków w tej dziedzinie , takich jak obciachowa polska narodowość , krewni w Koziej Wólce , w kieszeni wciąż ZŁOTÓWKI zamiast eleganckich EURO Każdy z NAS i WAS Jest inny i trzeba to SZANOWAĆ

PRAWDA (niezarejestrowany)4 miesiące temu

Służewiec nie wiem jakie aukcje oglądałaś, ale te które ja obserwowałam były prowadzone w Euro! Czy bycie Nowoczesnym Europejczykiem jest możliwe tylko w Warszawie? A co jest pomysłowego w tym przedsięwzięciu? Szczerze Ci napiszę, że przykro mi, że czujesz obciach z powodu polskiej narodowości! Mam krewnych w Koziej Wólce, a w portfelu Złotówki, Euro i Dolary i w przeciwieństwie do beneficjentów dobrej zmiany w stadninach szanuje ludzi i ich odmienne poglądy. A co najważniejsze czuje się Nowoczesną Polką i Nowoczesną Europejką mimo, że nie mieszkam w Nowoczesnej Warszawie!

Służewiec (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

Aukcje KONI na Służewcu są od LAT !!!!!! Nie tylko się ogląda , lecz kupuje KONIE ! I to za Ciężką kasę Brawo dla nowoczesnych Polek ! Nowoczesny patriota jest zwolennikiem coraz ściślejszej europejskiej integracji , więc ciepło myśli o planowanym przekształceniu unii w jedno państwo , w którym tereny zamieszkałe przez POLAKÓW miałyby status prowincji , landu bądż guberni . Tak jego miłość do Ojczyzny osiąga apogeum w radosnej NADZIEI, że ją normalnie TRAFI SZLAG

PRAWDA (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

Przepraszam, ale post i komentarz nie dotyczył aukcji na Służewcu tylko aukcji Pride of Poland. Podczas aukcji można być obserwatorem - przynajmniej tak było do tej pory, ale to się chyba zmieni - bądź kupującym, za ciężka kasę, jak to napisałaś. Szczerze mówiąc nie wiem skąd przeskok z tematu aukcji koni arabskich na temat polityki europejskiej! Służewiec gwarantuje Ci, że dzięki Twoim zwierzchnikom i takim ludziom jak ty, którzy czerpią korzyści z dobrej zmiany, taka miejscowość jak Janów Podlaski, która w sierpniu każdego roku była w centrum uwagi całego świata związanego ze środowiskiem hodowców koni czystej krwi arabskiej, tętniła życiem ściągając miłośników tych koni stanie się zapomnianą prowincją. I to dzięki Waszemu wielkiemu patriotyzmowi!!!! Gratuluję!!! P.S. Służewiec mniej nerwów! Pij mleko!!! I pamiętaj, że nie musisz mieć zawsze racji!

Yanuff (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

do Służewiec - masz racją. Jak ma być nowocześnie to trzeba Wawel też przenieść. Najlepiej na Stadion Narodowy. 50 tysięcy go będzie co dzień oglądać. I Lajkonika na Ursynów. Puszcze Białowieską tez trzeba przenieść do Puszczy Kampinoskiej bo bliżej Warsiawy. A do Wilanowa Giewont, a na Pragę Morskie Oko. Żeby się te górale i krakowiaki wąsko pojętym egocentryzmem nie kierowali. Jak ma być pomysłowo to na całego.

Do Yanuff (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

DO Yanuff (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

Służewiec (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

20 Marca 2018 Nastąpiła Zmiana na stanowisku Dyrektora - --- Warszawa TOR Służewiec

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.