Regulamin Zawodów Towarzyskich do poprawki?

Świat Koni | 13 marca 2018

Regulamin Zawodów Towarzyskich do poprawki?

W ubiegłym roku, Zarząd PZJ swoją uchwałą przyjął nowe regulacje dotyczące organizacji zawodów towarzyskich, a więc sportu amatorskiego, które opracował powołany do tego celu zespół.

REKLAMA

reklama

Zatwierdzone w dniu 24 listopada 2017 roku podczas wyjazdowej sesji Zarządu w Korzeńsku zmiany wzbudziły w środowisku dużo kontrowersji. Pisaliśmy o tym tutaj.

W wielu miejscach rozgorzała żywiołowa dyskusja na temat sportu amatorskiego i roli polskiego związku sportowego. Na temat możliwości czy też konieczności ingerencji w ruch amatorski.

Echa tych dyskusji dotarły z pewnością również do członków Zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego, bowiem na internetowej stronie PZJ w niedzielę 11 marca 2018 roku Zarząd opublikował następujący komunikat:

W związku z licznymi uwagami środowiska do Regulaminu Zawodów Towarzyskich opracowanego przez Zespół H. Szaszkiewicz, M.Podpora, R.Szymoniak, Zarząd zaprasza osoby zainteresowane zmianą tego regulaminu do przedstawienia alternatywnej propozycji do Kolegium Sędziów do dnia 25 marca 2018.

Wygląda więc na to, że w tej kwestii środowisko związane z jeździeckim sportem amatorskim może jeszcze wpłynąć regulacje Polskiego Związku Jeździeckiego.

Wystarczy, że wszystkie osoby mające swoje uwagi do przyjętego przez Zarząd PZJ w listopadzie 2017 roku Regulaminu Zawodów Towarzyskich „przeleją je na papier” i wyślą do Kolegium Sędziów PZJ.

Ponieważ na internetowej stronie PZJ próżno by można szukać adresu mailowego tego ciała, podajemy adres mailowy do Przewodniczącego Kolegium Sędziów, pana Jana Posłusznego: jan.posluszny@gmail.com

Z każdym mijającym dniem do wyznaczonego terminu coraz bliżej. Nie zwlekacie! Przesyłajcie swoje uwagi.

W pliku do pobrania Regulamin Zawodów Towarzyskich obowiązujący od 24 listopada 2017 roku.

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.