Ogier rasy Lusitano uznany w Związku Oldenburskim

Świat Koni | 20 lutego 2018

Ogier rasy Lusitano uznany w Związku Oldenburskim

Podczas prezentacji ogierów, jaka odbyła się w miniony weekend w Vechcie, poinformowano o dopuszczeniu do hodowli ogiera rasy Lusitano.

REKLAMA

reklama

Po raz pierwszy w historii Związek Oldenburski uznał ogiera tej rasy. A jest nim 10-letni Dragao das Figueiras (Unico – Xaquiro), który ma na swoim koncie już kilka dobrych wyników na zawodach międzynarodowych. Swoją karierę ogier ten rozpoczął pod José AntonioGarcia Mena/ESP, pod którym odniósł wiele zwycięstw na zawodach CDIYH i CDI w konkursach do Intermediate I. Dragao swój debiut w Grand Prix miał na początku 2017 roku w Herning, gdzie dosiadany przez Severo Jurado Lopeza/ESP zajął 3 miejsce. Kilka tygodni później został on sprzedany do Luxemburga gdzie jego nowym jeźdźcem został Sascha Schulz. Para ta zajęła m.in. 3 miejsce w GP i w GP Freestyle podczas zawodów CDI4* w Monachium, w Madrycie (CDI5*) oraz w Genewie (CDI5*).

Dragao das Figueiras będzie dostępny dla hodowców w ramach „eksperymentu hodowlanego” a to oznacza, że na razie będzie mógł kryć 20 klaczy rocznie.

Źródło: St.Georg
Zdjęcie: Equitaris/Tanja Becker

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.