Mocne drużyny na CSIO5* w Sopocie!

Inf. Prasowa | 20 lutego 2018

Mocne drużyny na CSIO5* w Sopocie!

Tylko cztery miesiące pozostały do rozpoczęcia Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody, CSIO5* w Sopocie. Tegoroczna edycja znalazła się w prestiżowym gronie ośmiu miast, organizujących rozgrywki europejskiej Pierwszej Dywizji FEI Longines Nations Cup Jumping.

REKLAMA

reklama

Znamy już listę siedmiu państw, których reprezentanci będą walczyli o punkty na parkurze sopockiego Hipodromu. Prócz Polskiej drużyny zobaczymy zawodników z Belgii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Szwecji oraz Włoch.

Z numerem ósmym na tej liście pojawi się drużyna zaproszona przez organizatora.

Zawody rozpoczną się w czwartek, 14 czerwca.

Puchar Narodów odbędzie się na zakończenie całych rozgrywek, w niedzielę, 17 czerwca.

Komentarze (20)

Pod wrażeniem (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

Gratulacje dla Sopotu i organizatorów

ena (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

Brawo, brawo

xxx (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

A Polska drużyna w składzie: Jan Bobik, Jan Bobik, Jan Bobik i Jan Bobik? Bo chyba jest to jedyny nasz zawodnik w kadrze seniorów?

XXX (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

Taką mamy Kadrę Narodową jak PZJ traktuje zawodników . Może do Kadry Narodowej PZJ ściągnie zawodników z zagranicy . Bobik teraz będzie związkowym ulubieńcem

Komisarz (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

raczej mieliśmy kadrę która widzi tylko i wyłącznie swój interes. Idea sportu upadła. Po igrzyskach w Korei Ministerstwo dopiero zakręci kurek i wszyscy obudza się z ręka w nocniku, bo niestety nasi skoczkowie nie brylują a będzie liczył się wynik a nie chęci :(

XXX (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

Komisarz- Skoro tak twierdzisz to se teraz sam skompletuj kadrę Będziesz teraz na trybunach i będziesz mógł podziwiać p. Bobika w 4 przejazdach PN. trochę szacunku dla czyjejś ciężkiej pracy i pieniędzy . Widocznie zawodnikom nie zależ na dotacjach i pieniądzach z Ministerstwa skoro wszyscy mają do nich pretensje że z nich korzystają , więc teraz nie będą korzystać i nie będą reprezentować kraju. Niech teraz PZJ coś kombinuje , może zatrudni gastarbeiterów np z : Ukrainy . Po takim pomyśle jak ostatnio , to już chyba nikt się nie dziwi że jak ma płacić 10 tyś euro kaucji za to żeby wystartować na WEG to każdy ma to głęboko . Zawodnicy sobie poradzą i będą startować za własne pieniądze i tylko dla siebie a PZJ jak nie dostanie dotacji to najwyżej nie będą mieli środków dla samych siebie .

Olimp (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

Szanuję każdego kto wkłada serce w swoja pracę i tacy z pewnością są nasi reprezentanci w seniorach, ale na te chwilę nie mamy czego szukać w Tyron. Wyjazd tam to tylko wycieczka krajoznawcza. Lepiej pieniądze, które pzj miałby wydać na wyjazd lepiej przeznaczyć na młodzież tam łatwiej będzie o wynik który docenią władze i łatwiej będzie się przebić z sukcesem do mediów. Tak myslę

Rafał_DL (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

czytam niektóre komentarze i się śmieję :) przecież nikt zawodników nie zmusza do bycia w kadrze... tak jak napisał poprzednik kasa na Młodzież i Dzieci i zobaczymy. Wycieranie sobie gęby Bobikiem bardzo nieeleganckie. Dziwie się tylko, że Pan Opłatek i Wechta nie chcą być w kadrze - młodzi zawodnicy, raczej nie myślą o handlu końmi ale swoim rozwoju.

XXX (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

Ale kto sobie wyciera. Jest jak na razie jedynym kadrowiczem. A jak więcej nie będzie to niech PZJ przeznaczy sobie dotacje na co chce ? nawet na wschodzące gwiazdy kategorii młodzików. Tylko ciekawe czy w takim przypadku w przyszłym roku też będą dotacje. ? Bo jeżeli ni zostaną wykorzystane albo będą wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem to chyba będą obcięte.

XXX (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

Mam pytanie . Parę dni temu była 90 - ta rocznica powstania PZJ . Czy był tam zaproszony któryś z naszych zawodników ????

do XXX (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

zainteresowany (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

na stronie PZJ jest relacja z tych "obchodów". Warto przeczytać. Uczestniczyło wg opublikowanej listy 18 osób jak określono , historycznych postaci dla PZJ, w tym tak "historycznych jak p. T. czy p. W. Z prezesa Szczypiorskiego, zrobiono Karaszewicza (drugi nie uzywany w przestrzeni publicznej człon nazwiska, ale ojawiła się korekta:))). nie było żadnego zawodnika czy to z przeszłości (np. medalistów IO) czy z obecnych reprezentantów. Był za to cały zarząd z Sekretarzem Generalnego Tysiąclecia na czele. Zabrakło przewodniczącego Rady Związku, aktualnie już przewodniczącego Komisji Rewizyjnej red. S. Dudka. Duży nietakt. Pewnie dlatego redakcja pominęła rocznicę milczeniem.

Slawomir.Dudek3 miesiące, 3 tygodnie temu

Szanowni Państwo, na internetowej stronie SK dokładnie w dniu jubileuszu pojawił się news z krótką notką na temat jubileuszu 90-lecia istnienia PZJ. Przedstawiliśmy w nim krótki rys historyczny wydarzeń, które doprowadziły do powstania naszej federacji jeździeckiej. Zachęcamy do zapoznania się z tym newsem (dla przypomnienia news jest dostępny pod tym linkiem: https://www.swiatkoni.pl/news/13658,bagaz-90-letniej-tradycji.html).

XXX (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

Panie Sławku ! Ja tylko nieśmiało zapytałem czy na 90- tą rocznicę PZJ był zaproszony któryś z zawodników. Na zdjęciu widziałem tylko samych prezesów , byłych , obecnych i parę osób z zarządu . Może jestem nienormalny ale jak dla mnie PZJ to przede wszystkim Zawodnicy !!! Dlatego nieśmiało zapytałem .

Slawomir.Dudek3 miesiące, 3 tygodnie temu

A ja tylko nieśmiało podjąłem polemikę z ostatnim zdaniem "zainteresowanego". Do wcześniejszego tekstu nie wnoszę uwag :)

zainteresowany (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

Owszem było coś takiego. Odwalona chałtura z wieloma błędami merytorycznymi bez podsumowania 90-lecia i żadnej reakcji środowiska. Było coś, mignęlo przez chwilę na stronie i nic poza tym, Bez żadnego podsumowania tego 90-lecia, bez żądnej informacji o obchodach tej rocznicy. 10 lat temu było trochę inaczej, ale wtedy p. redaktor dopiero raczkował w tym środowisku i pewnie nie pamięta.. Pewnie zabrakło p. redaktorowi sławnych, 'sławomirowskich' swego czasu:przecieków od "myszek i wiewiórek". P. redaktorze1 Czy będąc wcześniej przewodniczącym rady Związku (nieudana kadencja, ale to juz minęło), a teraz przewodniczącym Komisji Rewizyjnej naprawdę nie widzi pan konfliktu interesu w tym co pan robi w ramach komercyjnej redakcji jeździeckiej i społecznej funkcji w PZJ??? Czy etyka, uczciwość i zwykła przyzwoitość są panu obce, tak jak np. Sekratorzowi Generalnemu PZj, którego swego czasu pan bardzo zdecydowanie zwalczał i np. wnioskował jako delegat w czasie zjazdu PZJ o jego natychmiastowe odwołanie? Ludzie honoru postepują trochę inaczej. jak widać po Sekretarzu i przewodniczącym Komisji Rewizyjnej niektórych 'działaczy" to nie dotyka...

aa (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

Ale wy sie nakrecacia .:) tylko jaki sens??to nic nie zmieni :)

XXX (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

Zainteresowany - A co ma być ? Kogo obchodzi fakt że paru prezesów spotkało się z jakiejś okazji i zrobiło sobie zdjęcie ? Związek odjechał od zawodników do innej galaktyki. Najpierw przez parę lat zajmowali się wybieraniem prezesów wojną podjazdową i walką o stołki a teraz to już nawet zapomnieli po co oni są i dla kogo . Związek Sportowy to nie jest , bo nie ma sportowców ani Kadry Narodowej ( poza jakimiś niedobitkami ) Jeździecki pewno też , bo chyba nikt tam nie jeździ konno co najwyżej paru do lasu . To Związek powołany do obsługi samego Związku i oficjalnych osób związanych ze związkiem , celem Związku jest wybieranie związkowców spośród siebie i tworzenie kół wzajemnej adoracji aparatu wewnątrzzwiązkowego .

Karin (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

10 tys euro kaucji? Na glowe upadli?

KMT (niezarejestrowany)3 miesiące, 3 tygodnie temu

tez uważam że myślenie w ogóle o wyjeździe do USA na WEG w naszej sytuacji, gdzie nie mamy szans na zajedzie dobrego miejsca nie ma najmniejszego sensu. Gdyby WEG było w Europie to co innego, inne koszty i można zaryzykować, ale w tej sytuacji to tylko marnowanie funduszy.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.