reklama
reklama

Rubicon D będzie startował dla Japonii

Świat Koni | 12 lutego 2018

Rubicon D będzie startował dla Japonii

Rubicon D, 15-letni wałach, którego do światowego ujeżdżenia przygotowała i wprowadziła polska zawodniczka ujeżdżenia - Beata Stremler, został sprzedany i od początku lutego reprezentuje barwy Japonii.

REKLAMA

reklama

Pierwsze sukcesy pary Beata Stremler i Rubicon D przyszły w 2014 roku, kiedy para ta z wynikiem 70,040% zwyciężyła w konkursie Grand Prix, a w konkursie Grand Prix Special z wynikiem 70,039% zajęła drugie miejsce na zawodach CDI3* w Mannheim. Kolejne lata startów przynosiły wyższe oceny u sędziów oraz kolejne sukcesy z udziałem w Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012 oraz WEG Caen 2014 włącznie. 

Ostatnim startem tej pary był doskonały występ w konkursie Grand Prix Freestyle to Music na zawodach CDI4* rozgrywanych we Frankfurcie w grudniu 2016 roku, gdzie nasza reprezentantka z wynikiem 76,050% zajęła wysokie, trzecie miejsce.

CDI4 Frankfurt 2016 - RUBICON D i Beata Stremler. Zdjęcie: Equitaris/Tanja Becker

W świecie światowego ujeżdżenia  nie było tajemnicą fakt, że właściciele konia Regina Büttner-Loose i Manfred Loose myśleli o jego sprzedaży.

Nowym właścicielem Rubicona D, potomka oldenburskiego Rubin Royal i klaczy Larissa (po Larome), została firma Unitehno, sponsorująca japońskiego uczestnika Igrzysk Olimpijskich Rio 2016,  Masanao Takahashi. Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku Unitechno zakupiła w Holandii dla tego zawodnika innego, młodego konia rokującego sukcesy na poziomie GP,  Eaton H (po Wynton).

Sponsor ma nadzieję, że dzięki tym wzmocnieniom  Masanao Takahashi zdoła zakwalifikować się do japońskiej ekipy do wyjazdu na tegoroczne Igrzyska Azjatyckie, WEG Tryon 2018 oraz do olimpijskiej ekipy Japonii na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020.

Koń był przeznaczony do sprzedaży i został sprzedany. To normalne sytuacje w tym sporcie. Nie ma w tym nic sensacyjnego. Mam z nim związane bardzo miłe wspomnienia choć nie znam jego nowego jeźdźca, Masanao Takahashi, to życzę mu tego, żeby stanowił z Rubiconem wspaniałą parę. Ja w tej chwili skupiona jestem na pracy z  9-letnim Sentido, po Sandro Hit z matki Skerra po Sherlock Holmes. W zeszłym roku osiągaliśmy dobre wyniki na poziomie 70% w konkursach Małej Rundy. Wygląda na to, że w tym roku zaczniemy starty w konkursach Grand Prix dla młodych koni. Będziemy się spokojnie przygotowywać do startów bez jakiś specjalnych presji na osiąganie już teraz wielkich sukcesów. Nie ukrywam, że mam z nim związane nadzieje na olimpijski start w Tokio. Ale nie za wszelką cenę. Wszystkie elementy już robimy, ale trzeba popracować na techniką i szczegółami. A to jak wiadomo wymaga cierpliwej i spokojnej pracy.” powiedziała nam w specjalnej rozmowie Beata Stremler. 

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.